Більше 1000 тон бурого вугілля за добу видобуватимуть на Черкащині

Дата: 9-08-2013, 21:31

Більше 1000 тон бурого вугілля за добу видобуватимуть на Черкащині
На Мокрокалигірському родовищі, що на Катеринопільщині, розпочато видобуток бурого вугілля. Наразі вже закінчено гірничо-підготовчі роботи. Про це повідомила прес-служба Катеринопільської райдержадміністрації.

Відкриття родовища приурочене до 60-ої річниці заснування області. Роботи проводить ТОВ «Енергетично-Інвестиційна компанія». Це українське підприємство займається інвестуванням в енергетичний сектор економіки України. Нині вже налагоджено виробництво бурого вугілля. На сьогодні тут видобувають більше 30-ти тонн за добу, в перспективі планують ріст видобутку більше 1000 тонн за добу.

Буре вугілля може значною мірою замінити імпортний газ в українському теплопостачанні.
- Буре вугілля можна використовувати на ТЕС і ТЕЦ у суміші із кам’яним вугіллям, виробляти із нього водо-вугільне паливо і навіть дизельне паливо, - каже трейд-маркетолог «Енергетично-інвестиційної компанії» Юлія Демцова. - При цьому його вартість складає всього 200 гривень за тонну. Перспективним напрямком є будівництво електростанції поблизу буровугільних розрізів, яка б працювала на бурому вугіллі. Наші країни-сусіди давно використовують буре вугілля як паливо для населення і промислових підприємств, а в німецькому місті Гревенброх нещодавно відкрили нову електростанцію, що працює на бурому вугіллі.

ТОВ «Енергетично-Інвестиційна компанія» не тільки сприяє розвитку енергетичної галузі, а й створює нові робочі місця. Так, на Мокрокалигірському буровугільному родовищі працюють 100 осіб робітників і спеціалістів, з яких більше 30 є місцевими жителями. З розширенням виробництва відповідно зростатиме кількість працюючих осіб. Крім цього, дирекція бере на себе зобов`язання щодо вкладу у підвищення рівня соціальної сфери села та району.
– Це перший за часів незалежності проект держави з відкритого видобутку бурого вугілля на території нашої області. Вважаю, що реалізація проекту з добутку бурого вугілля на Мокрокалигірському буровугільному родовищі покращить економічну та соціальну ситуацію в районі та сприятиме його процвітанню, – відзначив голова райдержадміністрації Олексій Бардаченко.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода