У Черкасах зафіксовано випадок сказу

Дата: 27-08-2014, 22:02

У Черкасах зафіксовано випадок сказу
У місті Черкаси 18.08.2014 р. зареєстровано випадок захворювання на сказ дикої тварини (лисиці), що підтверджено лабораторно (ветекспертиза від 18.08.2014 р. № 37388).

Дана тварина нанесла укуси жителю міста Черкаси. Зі слів потерпілого також встановлено, що декілька днів тому при проведенні сільгоспробіт жителями села Хутори вони відмічали напади декількох лисиць. Враховуючи, що тварина, хвора на сказ, знаходилась на території села, яке прилягає до території міста Черкаси, з метою попередження випадків захворювань на сказ жителів міста, при укусах їх підозрілими на сказ або невідомими тваринами, необхідно застосувати заходи для негайного знешкодження вірусу у рані: місце укусу потрібно промити мильним розчином та обробити настоянкою йоду.

Про це «Новій Добі» повідомили в Черкаському міському управлінні Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області.

Сказ – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, збудником якого є вірус і для якого характерне ураження центральної нервової системи, і яке закінчується смертю. На сказ хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин.

Джерелом інфекції є хворі на сказ тварини, захворювання передається від хворих та інфікованих тварин через покуси та ослинення. Інкубаційний період триває для тварин 7-8 днів, для людей – від 2-х тижнів до одного року.
Перші ознаки захворювання у людини з’являються на фоні повного здоров’я. На місці рани від укусу на 1-2 день від початку захворювання рубці робляться запаленими темно-червоними, з’являється тягучий біль. Починається слабкість, загальне нездужання, хворий втрачає апетит, погано спить, стає дратівливим, неспокійним, пригніченим, скаржиться на спрагу, але не може проковтнути воду через судоми м’язів глотки. Розвиваються тяжкі симптоми «водобоязні». Захворювання триває 2 – 4 дні і закінчується смертю хворого.

Єдиний захід попередження сказу у людини, яку покусала тварина – щеплення, яке проводиться в травматологічних пунктах міста, за призначенням лікаря. Тому у разі покусу, ослинення потрібно звернутися за медичною допомою:
Дітям та підліткам, які покусані, послинені чи пошкрябані тваринами, як домашніми, так і невідомими, в тому числі хижими, необхідно звертатися за медичною допомогою в травматологічний пункт Черкаської обласної дитячої лікарні за адресою: вулиця 30 років Перемоги, 16/2, тел. 55-99-28.
Дорослим необхідно звертатися в травматологічний пункт Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги за адресою: вул.Р.Люксембург, 210, тел.64-74-80. Травматологічні пункти працюють цілодобово.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода