Черкаські лісівники встановили другу відеокамеру для спостереження за лісами

Дата: 8-09-2014, 16:04

Черкаські лісівники встановили другу відеокамеру для спостереження за лісами
Перша працює в Яснозірському лісництві, а днями лісівники встановили другу відеокамеру для спостереження за лісами в пожежонебезпечний період. Вона охоплюватиме Дубіївське, Білозірське і Тясминське лісництва, які є особливо пожежонебезпечними через хвойнi молодняки, торфовища та болота, розташовані на їхній території. «В радіусі 20 кілометрів ми можемо не тільки виявити задимлення, що свідчить про загоряння, а й визначити його координати за допомогою першої камери та азимутальної карти. Це значно пришвидшує гасіння пожежі на ранніх етапах», – пояснює необхідність придбання директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.

Про це «Новій Добі» повідомили в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Камеру встановили на трубі колишньої котельні ремонтно-транспортного цеху, яка зараз не використовується. Трубу наростили до 37 метрів, щоб підняти над рівнем лісу. Таким чином, лісгоспу не довелося купувати вишку, яка коштує 150 тис. грн. при вартості камери близько 70 тис. грн.

Камера має огляд 360 градусів. Може записувати до двох діб спостережень. Нагляд за пожежною ситуацією веде черговий лісопожежної станції.

Усього черкаський лісгосп планує встановити три камери відеоспостереження, щоб повністю охопити підопічні ліси та оперативно реагувати на пожежі.

Великих пожеж цього року черкаські лісівники не допустили. Загоряння, які були, ліквідовували вчасно, зокрема, і за допомогою місцевих пожежників, з якими склалися добрі партнерські стосунки.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода