Підприємцям Черкащини пропонують самостійно позбутися фальсифікату

Підприємцям Черкащини пропонують самостійно позбутися фальсифікату

В. о. начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Володимир Коломієць звернувся до підприємців регіону з пропозицією самостійно вилучити протягом двох діб з обігу фальсифіковані алкогольні напої (горілку та ін. спиртовмісні напої) та тютюнові вироби. Таких добровольців не будуть притягувати до адміністративної відповідальності.

Водночас небайдужим підприємцям, громадським організаціям та громадянам пропонується інформувати Головне управління Міндоходів у Черкаській області про торгівлю алкогольним та тютюновим фальсифікатом на території області за номером 63-06-96. А з будь – яких проблемних питань слід звертатись за номером гарячої лінії Головного управління Міндоходів в області 33-91-34.

Про це «Новій Добі» повідомили в ГУ Міндоходів в Черкаській області.

– Я пропоную усім підприємцям, які продають алкоголь та тютюн в обласному центрі, в кожному районі нашої області, на усіх ринках, у всіх закладах громадського харчування добровільно вилучити з обігу фальсифікат і здати для подальшої утилізації. Я звертаюсь до здорового глузду і совісті кожного, кого стосується ця тема. Водночас запевняю вас – протягом тижня ми звільнимо обласний ринок підакцизних товарів від фальсифікату. Це питання на часі. Це вимога громадськості, – заявив пан Коломієць.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства за виробництво, зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку передбачено відповідальність у вигляді стягнення з порушника 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.

Наразі в рамках операції «Акциз – 2014» в області працюють відповідні робочі групи Головного управління Міндоходів. Їхня робота та поточні результати оперативно та широко висвітлюватимуться у ЗМІ.

Також у ГУ Міндоходів розповіли, як розрізнити фальсифікат. Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» фальсифікація алкогольних напоїв та тютюнових виробів – умисне, з корисливою метою виготовлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів з порушенням технології чи з неправомірним використанням знака для товарів і послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само прямим відтворенням товару іншого підприємця з самовільним використанням його імені.

Щодо алкоголю. Фальсифікація горілки виявляється найчастіше при зовнішньому огляді пляшки: її ознакою може служити невиразна, матова етикетка на неякісному папері, нещільна закрутка, нечітке штампування на ковпачку, наявність сторонніх включень.

Звернути увагу потрібно і на марку акцизного податку, на кожну марку наносяться такі реквізити: напис, що складається з початкових літер слів «алкоголь імпортний» («алкоголь вітчизняний») – «АІ»(«АВ»), двох двозначних чисел (місяць і рік у якому виготовлено марки), розділених скісними лініями, та зазначення суми акцизного податку, сплаченої за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака. При огляді марки акцизного податку на ній повинна обов’язково стояти цифра, яка визначає регіон виробництва товару і це повинно відповідати місцю виробництва нанесеній на етикетці напою, текст нанесений на марці повинен бути чітким.

Іншою ознакою фальсифікації алкогольних напоїв є надто низька ціна. Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» встановлено мінімальні оптові та роздрібні ціни на алкогольні напої. Так, роздрібна ціна на горілку в півлітровій пляшці, міцністю 40% повинна становити не менше 30 грн. 10 коп. Якщо ціна менша, виникає питання щодо справжності та якості продукції, оскільки її собівартість зі сплатою податків з одиниці продукції та мінімальний прибуток продавця не може бути нижчою від встановлених мінімальних роздрібних цін.

Щодо тютюнових виробів. На марку акцизного податку наносяться такі реквізити: напис, що складається з початкових літер слів «тютюн імпортний» («тютюн вітчизняний») – «ТІ» («ТВ»), двозначного та однозначного числа (рік і квартал, у якому вироблено марки), розділених скісними лініями.

Навести порядок на ринку підакцизних товарів – це одна з вимог зібрання громадських організацій і підприємців, яке відбулось 5 квітня у приміщенні Головного управління Міндоходів у Черкаській області.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x