У Черкаському краєзнавчому музеї покажуть ляльок-воїнів  

У Черкаському краєзнавчому музеї покажуть ляльок-воїнів   

27 вересня о 15:00 в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки авторських ляльок «Ті, хто нас захищають…».

На виставці представлені 40 ляльок-воїнів, які створили українські майстрині як в Україні, так і за кордоном. Кожна робота – це окремий образ, присвячений певним військовим формуванням (танкістам, піхотинцям, артилеристам, зв’язківцям, розвідникам, саперам, операторам безпілотників, медикам тощо).

Авторка ідеї та старший науковий співробітник сектору воєнної історії музею, Тетяна Григоренко зазначила, що бажання створити таку виставку назрівало давно. Усе почалася з обговорення у фейсбук-групі, де об’єднані майстри з усієї України. Вони створюють ляльки на різну тематику і, крім традиційних українських ляльок, уже робили витвори присвячені Голодомору чи депортації кримських татар.

– Цього разу ми вирішили зробити ляльки, які б розповідали нашим дітям сучасну історію війни. Розповідали про наших героїв і закарбували пам’ять про них у ляльках. Кожна з них має свій прототип. Для когось – це донька чи син, які сьогодні захищають Україну. Хтось із майстринь зв’язався з родинами загиблих героїв і отримав дозвіл на створення ляльок на честь наших захисників, які віддали свої життя за волю народу. Тож на виставці відвідувачі побачать ляльок «Да Вінчі», Кушнір та інших видатних захисників і захисниць, – додає Тетяна Григоренко.

Про історію кожного та кожної можна буде прочитати інформацію поряд із лялькою-воїном.

Мета проєкту – привернути увагу молоді до наших захисників та захисниць, аби підростаюче покоління могло більше дізнатися про сили оборони України, про своїх національних Героїв. Через мистецтво, ляльку, розказати про українських воїнів, які щоденно проявляють мужність і витримку у боротьбі з одвічним ворогом. Виставка триватиме до 1 листопада.

– До проєкту з радістю долучились майстри української традиційної ляльки. Усі вони – волонтери, роблять ляльки зі своїми учнями та передають їх на фронт, у госпіталі, долучаються своїми роботами до різноманітних благодійних аукціонів та ярмарків, збираючи кошти на потреби ЗСУ. Так, зокрема, роблю і я у Німеччині, – наголошує партнер та координатор проєкту Тетяна Золочевська, народний майстер України, віцеголова німецько-української спілки #KOLOS_E_V.

 

За інформацією Черкаської обласної ради

 

Більше новин у нашому телеграм-каналі − https://t.me/novadoba

 

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x