Кілька десятків черкащан бояться за своє життя через тополі

Обірвані лінії електромереж, проломлені дахи та гілки вагою до трьохсот кілограмів під ногами. І так вже п’ятдесят років. Саме стільки жителі провулку Вишневий,22 потерпають від аварійних тополь. Таких у їхньому дворі близько десятка. Всі, кажуть люди, давно перетнули максимальну вікову межу. Тепер – щодня загрожують життю кожного прохожого.
Про це «Нова Доба» дізналасяз сайту ВІККА.
Кожен вихід до магазину для подружжя Пархоменків – справжнє випробування. Бо у рідному дворі на стареньких чатує смертельна небезпека. Ось ці аварійні тополі.
Валентина Пархоменко, жителька провулку: «Йдуть в магазин люди – бояться, йдуть діти до школи – обертаються. І падають такі величезні гілки. І ніхто за п’ятдесят років не приїхав і не обрізав ці дерева. Починається сезон цвітіння і тут як сніг випадає і в вікна летить все».
У страху вже не перший рік живе й Сергій. Його будинок прямісінько навпроти аварійних тополь. Чоловік зізнається: на його очах ці дерева вже не раз ледь не забрали чиєсь життя.

Сергій Колядко, житель провулку: «Гілка сантиметрів п’ятнадцять у діаметрі впала за п’ятдесят сантиметрів від дитини, що йшла зі школи. Якби по дитині, її убило б. Гілки отакі в обхваті, як вітер був, на даху отам і лежали. Воно попровалювало все людям».
Забула про спокій й пані Галина. Її оселя потерпає від аварійних дерев навіть за найменшої негоди. Та сьогодні, каже жінка, ці тополі загрожують не просто будівлі, а життю всіх її мешканців.

Галина Качур, жителька провулку: «У випадку вітру, ми боїмося, бо як оце звалиться все на нас, то воно ж нас взагалі завалить до дна. І що нам робити? Куди ми не зверталися і в «зелене господарство», у міськвиконком. Оце таку записочку прислали і все».

Такий вирок ще два роки тому винесла цим тополям спеціальна комісія, каже головний еколог міста Володимир Гусаченко. Тоді ж їх мали й ліквідувати.
Володимир Гусаченко, начальник відділу екології ЧМР: «Причина аварійності – вікова межа. Мешканцям було направлена відповідь. Друга – в Придніпровський СУБ ліквідувати дану ситуацію. Причини, по якій дерева досі стоять на цьому місці – це вже хай СУБ пояснює».

Допомогти людям пообіцяв й головний комунальник міста Андрій Наумчук. Він особисто оглянув аварійні дерева. Побаченим лишився незадоволений.
Андрій Наумчук, директор департаменту ЖКК ЧМР: «Буде в мене розмова з директором комунального підприємства, який оприбуткував чи не оприбуткував зараз з’ясуємо. І, звичайно, в такому стані дерева на цьому провулку бути не повинні. Я думаю, що найближчим часом представники СУБу зроблять необхідні дії й аварійність цих дерев буде ліквідована».

На небайдужість посадовців розраховує й подружжя Пархоменків. Мріють, аби у їхньому дворі нарешті запанував спокій.

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x