Нова тарифна арифметика відчутно вдарить по кишенях містян

Нарахування все вищі – пільгова норма менша. У новому році черкасцям доведеться економити воду. Навіть тим, хто має субсидію. Бо держава більш, як удвічі скоротила об’єм води, який безкоштовно надавала соціально незахищенним категоріям населення. Такі пояснення дають на міськводоканалі. Як за таких умов вберегти свої кровні, дізнавалася Вікторія Хамаза.
Кожна платіжка – удар по сімейному бюджету. Аби хоч якось заощадити, Світлана оформлює субсидію. І одразу розчарування. Держава скоротила об’єм пільг майже вдвічі. Та навіть так, підрахувала жінка, щомісяця лише на воді їй вдасться зекономити до сотні гривень.
Світлана Панченко, жителька м. Черкаси: «Навіть не знаю, як ми зараз проживемо, зарплати зараз не дуже високі. Субсидія дозволяє, звичайно ж, економити багато на газі, на воді. Бо приходять дуже великі рахунки. Це дозволяє мені зекономити навіть у декілька разів, бо зараз дуже багато платити треба за комунальні платежі».
Натомість, стовідсоткові пільги отримали учасники АТО та їхні родини. Утім, лише на папері, кажуть черкаські бійці. Бо «вибити» обіцяне не вдалося ще жодному. Все, каже Ігор, через паперову бюрократію.
Ігор, боєць АТО: «Удома не можуть оформити ці пільги, бо поступив з нашої частини документ, але сказали, що цей документ неправильний. Кожному особистий якийсь документ треба. Кажуть, що цей документ неправильний. Треба тільки по військовому квитку, якщо в ньому написано, що учасник бойових дій, то тоді можуть наче дати, але це треба місяць-другий почекати, щоб дали».
Труднощі при оформленні пільг виникають, бо чимало інстанцій ще не адаптувалися до нової системи нарахування, пояснюють водоканалівці. Це пов’язано зі змінами у постанові Кабміну. Відповідно до них, об’єм води, який держава надавала соціально незахищеним черкасцям безкоштовно за субсидіями, зменшився. Натомість, абсолютні пільги отримали бійці АТО. Їх сім’ї взагалі можуть не платити за воду.
Валерій Васюк, начальник служби обліку КП «Черкасиводоканал»: «Звертаються із довідками, що їхні родичі перебувають там. Це дає право споживачам зняти нарахування з цих людей, і ми так робимо. Вони нам дають довідку про склад сім’ї і довідку з місця АТО. Ми знімаємо їх з нарахувань».
Нарахування все вищі – пільгова норма менша. Нова тарифна арифметика відчутно вдарить по кишеням містян, кажуть водоканалівці. Та зекономити все ж можна, говорить директор «Водоканалу» Сергій Овчаренко.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Держава спонукає тим, що зменшує соціальну норму, яку оплачують за рахунок держави для того, щоб спонукати мешканців встановлювати прилади обліку води. Тільки прилад обліку води надасть змогу черкащанам зекономити. Інший шлях – це шлях марнотратства».
Не зволікати та встановлювати лічильники водоканалівці радять всім містянам. Інакше зберегти сімейний бюджет від небажаних перевитрат їм не вдасться.

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x