Понад 200 вихованців Смілянської музичної школи займаються в аварійному приміщенні

Понад дві сотні талановитих дітей Сміли змушені вчитися співам та грі на гітарі у холоді та під дірявим дахом. Там буквально по швах розходиться одна з найкращих музичних шкіл області. Про це «Нова Доба» дізналася на сайті vikka.ua.

За 40 років зі стін цієї школи вийшли сотні талановитих музикантів. Утім уже скоро її двері можуть зачинитися. Адже приміщення перебуває у вкрай аварійному стані.

Третину свого віку 15-річна Аліна займається співами. Кілька тижнів тому дівчинка привезла гран-прі з міжнародного фестивалю, який проходив в Києві. Школярка зізнається, що мріє стати професійною співачкою.
Аліна Кузьміна, учениця школи: «Я люблю дуже співати і мені подобається займатися вокалом, я можу в музиці передати свої відчуття, відкрити свою душу».

Розділяє любов до музики і викладачка Ганна. Жінка зізнається, що виховувати таланти нескладно, аби не спартанські умови.
Ганна Ярошенко, викладач вокалу: «Одягнені часто працювали. Якщо працюємо з голосовими зв’язками, це дуже небезпечно для дітей, хворіли дуже часто, і дітки хворіли, і я хворіла».

Ігор Бабаков, директор музичної школи № 2: «Криша вже десять років у нас тече, в каструльки і везде, такі утворилися у нас тріщини».
Тріщини на стінах, розбиті вікна і холод. В таких умовах тут вчаться понад дві сотні юних музикантів. Вчителі-ентузіасти вже втомилися робити косметичний ремонт власним коштом. Тож, батьки дітей почали пошук меценатів для порятунку будівлі, яка не бачила ремонту чверть століття.

Микита Моісеєв, батько учня музичної школи: «Ми готові шукати гроші, ну, скажімо, є благодійний фонд, є різноманітні біржі благодійності, вони є не тільки в Україні, це можна на європейські майданчики подавати проекти».
Утім, навіть якщо спонсор і віднайдеться, жаліються батьки, ремонтувати школу ніхто не дозволить. Адже заклад і досі не отримав висновків архітектурної експертизи, зробленої ще минулого року.

Ігор Бабаков, директор музичної школи №2: «Відділ культури заплатив аванс. Інститут зробив цю експертизу, але ж повністю не розраховано за цю експертизу, ми не маємо можливості забрати повний об’єм пакет цих документів».

У мерії кажуть: за експертизу сплатити ще минулого року. Утім, ремонтні кошті заблокувало держказначейство.

Юрій Студанс, заступник міського голови м. Сміли: «В кінці року минулого десь 1,4 млн., це кошти, які були оплачені, профінансовані нами по ремонтам, вони нажаль не пройшли в казначействі, в кінці року ці суми були зняті і перейшли вільним залишком на 15 рік».
На капітальний ремонт школи, зізнаються у мерії, грошей немає. У цьогорічний бюджет розвитку міста закладено усього 2 мільйони гривень. А реставрація школи, за попередніми підранками, потягне на третину цієї суми.

Подібні публікації

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x