Повернення до 2022-го: чому російської мови в освіті й повсякденні стало більше? — Оксана Компанієць | подкаст “Свої люди” №2

11 Квітня 2025, 14:50
0

Сучасна школа на Черкащині й загалом в Україні тримається курсу реформ і національно-патріотичного виховання. От тільки разом з оновленнями в освітньому процесі знайшлося місце для російської мови.

У другому епізоді подкасту “Свої люди” начальниця Черкаського обласного управління Державної служби якості освіти Оксана Компанієць розповідає, що нинішнє становище української мови й у школах, й у повсякденні доволі загрозливе. За останніми даними моніторингових досліджень, кожен п’ятий учень, котрий вважає своєю рідною мовою українську, у побуті послуговується російською. І лише трохи більше як 70% учителів говорять українською постійно — і на уроках, і на перервах.

Хто за це відповідає: учителі, батьки, діти чи всі разом? Як загалом змінився освітній процес і роль учителя останніми роками, що не так із патріотичними заходами, які зміни принесе реформа старшої профільної школи й коли пора до репетиторів — про це у другому випуску нашого проєкту.

Шукай більше відео на нашому ютуб-каналі: https://www.youtube.com

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x