Сила вишивки: чому на українських рушниках зображають свастику, птахів і квіти? — Наталія ЯРМОЛЕНКО в подкасті “Свої люди” №7

15 Травня 2025, 18:19
0

«Якщо біля хати не селився лелека, він селився в тій хаті на рушниках», – так про вишивальництво українців каже Наталія Ярмоленко, директорка «Музею українського рушника» ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Вона стала гостею сьомого епізоду подкасту “Свої люди” якраз до Дня вишиванки, щоб розповісти про ту річ, яка говорить не менш промовисто за вишиті сорочки.

У цьому випуску ми говоримо не просто про вишивку, а про її сакральний прояв — український рушник. Їх передавали з покоління в покоління, аби зберегти родову пам’ять, вони тримали рід у єдності й супроводжували в усі важливі миті життя.

Наталія Ярмоленко ділиться історіями з музейної колекції, розповідає про регіональні стилі, техніки вишивки, символіку кольорів та орнаментів.

Що означає голова тура, оленячі роги, геометрія, символи зозулі, восьмипелюсткової квітки і свастя у вишивці? І, власне, чому сьогодні важливо не просто зберігати вишиті рушники, а й розуміти їхнє значення?  Дивіться, діліться, не забувайте підписатися!

 

Шукай більше відео на нашому ютуб-каналі: https://www.youtube.com

guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x