У межах відеопроєкту “З лікарем про актуальне” медичні фахівці роз’яснюють найпоширеніші запитання пацієнтів.
У цьому випуску завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Роман Морару-Бурлеску розповів про розвиток такого медичного напряму, як трансплантація. Черкаський обласний онкологічний диспансер зарахували до пілотного проєкту з трансплантації Міністерства охорони здоров’я України минулого року. Тоді заклад уперше отримав цільові кошти для проведення пересадки органів. За словами завідувача обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Романа Морару-Бурлеску, фахівці закладу почали розвивати напрям родинної пересадки нирки.
– Загалом у Черкаському обласному онкологічному центрі виконали чотири успішні операції з трансплантації нирки від родинного донора. Зараз триває підготовка ще декількох пар. Переважно, трансплантації потребують люди, в яких діагностували хронічне захворювання нирок. У результаті пацієнти отримають донорський орган від членів сім’ї. У подальшому ми плануємо впроваджувати трансплантацію й інших органів, – зауважив Морару-Бурлеску.
Із початку 2021 року до переліку лікувальних закладів, що можуть здійснювати трансплантацію в області, увійшли Черкаський онкодиспансер, кардіологічний центр та обласна лікарня.
– Зараз в області функціонують три центри, що можуть проводити операції з трансплантації. Варто зазначити, що між установами та спеціалістами налагоджується ефективна взаємодія. Я сподіваюся, що ми будемо плідно співпрацювати, – сказав фахівець.