“Трансплантація та згода на донорство”: у Черкасах реалізовують медичний проєкт

До Черкаського обласного онкологічного диспансеру завітала народна депутатка Верховної Ради України Оксана Дмитрієва та генеральний директор “Українського центру трансплант-координації” Дмитро Коваль. Вони обговорили із фахівцями закладу розвиток трансплантації на Черкащині.

Авторка закону про трансплантацію Оксана Дмитрієва розповіла, що за останні півтора року зроблено більше трансплантацій в Україні, ніж за весь період незалежності до цього.

В Україні в листі очікування на трансплантацію нирки перебуває близько 1350 людей. Нещодавно в онкодиспансері вперше черкаські та київські лікарі провели трансплантацію органів від посмертного донора. Донором для хворих став чоловік, якому діагностували смерть мозку. Рідні померлого дали дозвіл на пересадку органів, аби врятувати життя чотирьом людям.

Ставлення до донорства поступово змінюється. В Україні віднедавна можна оформити згоду на донорство за життя.

Із листопада 2019 року в Черкаському обласному онкологічному диспансері провели 9 трансплантацій нирок, із них — 7 родинних та 2 посмертні. У закладі в листі очікування на трансплантацію нирки перебуває близько 60 пацієнтів. Згодом фахівці онкодиспансеру планують провести ще три трансплантації нирок від родинного донора.

Близько дев’яти місяців тому Вірі зробили операцію з трансплантації нирки. Донором стала її мама – Надія. Це була друга пересадка органів у медичному закладі. Жінка прийшла на огляд в онкодиспансер та розповіла про життя після трансплантації.

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x