У Черкаському кардіоцентрі провели новітнє оперативне втручання

У Черкаському обласному кардіологічному центрі вперше провели новітнє оперативне ендоваскулярне втручання при дефекті міжпередсердної перетинки спільно із фахівцями із Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова.

Головна лікарка Черкаського обласного кардіоцентру Світлана Журба розповідає, що протягом року до медичного закладу звертається близько 20 пацієнтів з подібною патологією серця. Якщо раніше вони спрямовували хворих на лікування до столиці, то відтепер можуть виконкувати операцію на базі кардіоцентру.

Черкащанка Оксана Сабадаш розповідає, що раніше в неї були проблеми із серцем, але вона не звертала на це уваги. Після Нового року дівчина вирішила зайнятися спортом, але відчула погіршення самопочуття: задуху, біль у серці, поколювання. Тому звернулася до кардіолога.

Під час дообстеження в Черкаському кардіоцентрі, фахівці підтвердили діагноз вродженої патології, яка потребувала кардіохірургічної корекції.

Головний позаштатний кардіохірург Управління охорони здоров’я ЧОДА Олег Журба зазначив, що це унікальна операція, яка вперше проведена в Черкаській області. За словами фахівця, ця патологія притаманна більше пацієнтам дитячого віку, серед дорослих трапляється рідко.

Оклюдер – це невеликий серцевий імплантат, який закриває отвір при дефекті перетинок серця. Технологія дозволяє уникнути відкритого оперативного втручання, великого розрізу та зупинки серця. Цей медичний девайс створили 15 років тому, але в Україні він не набув поширеності через високу вартість.

Завідувач відділення інтервенційної кардіології в Черкаському кардіоцентрі Олександр Білоус пройшов курс навчання в Словаччині щодо імплантації в одного із співстворювачів оклюдера. Він і провів унікальну операцію.

Операція минула успішно. Лікарі черкаського кардіоцентру готові й надалі проводити такі оперативні втручання. Пацієнти після імплантації оклюдера не потребують реабілітації, можуть бути виписані на наступну добу після втручання зі стаціонару, та в подальшому мають високу якість та тривалість життя.

 

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x