У Черкаському обласному кардіологічному центрі вперше провели новітнє оперативне ендоваскулярне втручання при дефекті міжпередсердної перетинки спільно із фахівцями із Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова.
Головна лікарка Черкаського обласного кардіоцентру Світлана Журба розповідає, що протягом року до медичного закладу звертається близько 20 пацієнтів з подібною патологією серця. Якщо раніше вони спрямовували хворих на лікування до столиці, то відтепер можуть виконкувати операцію на базі кардіоцентру.
Черкащанка Оксана Сабадаш розповідає, що раніше в неї були проблеми із серцем, але вона не звертала на це уваги. Після Нового року дівчина вирішила зайнятися спортом, але відчула погіршення самопочуття: задуху, біль у серці, поколювання. Тому звернулася до кардіолога.
Під час дообстеження в Черкаському кардіоцентрі, фахівці підтвердили діагноз вродженої патології, яка потребувала кардіохірургічної корекції.
Головний позаштатний кардіохірург Управління охорони здоров’я ЧОДА Олег Журба зазначив, що це унікальна операція, яка вперше проведена в Черкаській області. За словами фахівця, ця патологія притаманна більше пацієнтам дитячого віку, серед дорослих трапляється рідко.
Оклюдер – це невеликий серцевий імплантат, який закриває отвір при дефекті перетинок серця. Технологія дозволяє уникнути відкритого оперативного втручання, великого розрізу та зупинки серця. Цей медичний девайс створили 15 років тому, але в Україні він не набув поширеності через високу вартість.
Завідувач відділення інтервенційної кардіології в Черкаському кардіоцентрі Олександр Білоус пройшов курс навчання в Словаччині щодо імплантації в одного із співстворювачів оклюдера. Він і провів унікальну операцію.
Операція минула успішно. Лікарі черкаського кардіоцентру готові й надалі проводити такі оперативні втручання. Пацієнти після імплантації оклюдера не потребують реабілітації, можуть бути виписані на наступну добу після втручання зі стаціонару, та в подальшому мають високу якість та тривалість життя.