У Донецькому аеропрту зникло безвісти троє черкащан

Їх подвиг відомий, місце знаходження – ні. Під час протистоянь у Донецькому аеропорту зникло щонайменше троє черкащан. Таку інформацію констатують у місцевому військоматі. Пошуками зниклих героїв займаються як офіційні структури, так і звичайні волонтери. Особи невідомих загиблих встановлюють по всій країні.

Про це «Нова Доба» дізналася з сайту ВІККА.

Замість імен та прізвищ на табличках – тільки номер і напис \”Тимчасово невстановлений захисник України\”. Неоголошена війна забрала тисячі життів. Чимало українських військових спочивають в ось таких могилах.

Пошуком загиблих солдатів, їх похованням та встановленням осіб займаються волонтери і самі військові, кажуть в обласному військоматі. Утім, точної кількості загиблих та зниклих безвісти досі встановити не можуть. Бо на Сході повсякчас точаться бої.

Євгеній Курбет, обласний військовий комісар: \”Загинуло близько пятидесяти. Із них це військовослужбовці збройних сил України інші – інших військових частин, формувань. Є в нас інформація по двом-трьом нашим військовослужбовцям-кіборгам, які перебувають у Донецькому аеропорту. На цю хвилину доля їхня невідома\”.

Пошуками зниклих безвісті у зоні АТО заклопотані й у черкаському центрі допомоги армії. Сюди повсякчас звертаються рідні та близькі військових, доля яких невідома. А це, кажуть волонтери, здебільшого добровольці. До їхніх пошуків залучають всіх: від жителів Сходу до командирів батальйонів.
Олександр Піньковський, волонтер ЦДА: \”Командири тих частин надають інформацію. Двоє чи троє людей таким чином були знайдені. Коли родичі вже дійсно не знали, що робити. Останній боєць батальйону \”Айдар\” знаходився в госпіталі, хоча вважався офіційно зниклим безвісті\”.
У Міноборони звітують: невідомих солдатів, похованих у зоні антитерористичної операції, не один десяток. Тих, кого ж вдається забрати з небезпечних територій, перевозять до моргів Дніпропетровської і Запорізької областей.

Ірина Федорчук, директор департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборони: \”С начала проведения АТО в Донецкой и Луганской областях в морги Днепропетровска стали поступать погибшие. В том числе те, опознать визуально которых невозможно. И не было информация, к каким подразделениям они относятся и где проживают родственники\”.

Щоб зразки ДНК неопізнаних полеглих воїнів не загубилися, урядовці вирішили створити єдину базу даних. Долучили до пошуків і правоохоронців. У кожному обласному відділку міліції обіцяють організувати робочі групи з ідентифікації. Де родичі зниклих безвісті можуть здати аналіз за місцем проживання безкоштовно.
Вікторія Жулінова, заступник начальника відділу слідчого управління Дніпропетровської області: \”Родственники обращаются к нам, пишут заявление на установление личности. То есть, заводится уголовнрое производство по факту без вести пропавшего. Биологический образец буккального эпителия отбирается в НИКЦ Днепропетровской области. В последующем, назначается экспертиза, которая проводится в Киеве\”.

Родина Василя Нагорного шукає сина з липня. Юрій загинув під Зеленопіллям. Тоді, підрозділи батальйонної тактичної групи мали прикрити ділянку кордону з Росією. Близько п’ятої години ранку терористи обстріляли їх з Градів. Про загибель сина повідомили його побратими. Батьки вже кілька разів здавали ДНК-аналіз. Та поки безрезультатно.

Василь Нагорний, батько загиблого бійця: \”Ми нашого сина шукаємо тіло. І ще 2 військових, які загинули в той же день. Які були доставлені… Мали би бути доставлені в такі-то морги. Ну поки що, їхні сліди загубилися. Надії ми не покладаємо – працюємо в тому напрямку. З львівських, що ми шукаємо 5, знайшли двох. Це по експертизі ДНК. Потім по одному тілу було ще 2 експертизи додаткових і чітко опреділили. А по одному тілу була експертиза – чітко опреділила і збіглося з описом тіла\”.
Вікторія Жулінова, заступник начальника
відділу слідчого управління Дніпропетровської області: \”Есть случаи, в которых мы проводим по три генетико-молекулярные экспертизы. То есть, до установления биологических родственников, до 99,9%\”.
У середньому, кажуть правоохоронці, на встановлення ДНК-відповідності йде близько місяця. Однак в окремих випадках процес може затягнутися і на довше.

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x