Відеоролики проекту СПАДОК (англ. Back to Basics) присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу «Національне святкове вбрання» глядачі побачать, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка залежно від віку, соціального статусу і регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, відтворено характерний для певного регіону етнічний образ.
Етнічне вбрання Черкащини кінця 19 – поч. 20 століть дивує ніжними узорами на сорочці і спідниці, тендітними черевичками та квітачастими стрічками.
Героїні циклу «СПАДОК». Для зйомок у проекті були ретельно відібрані героїні – яскраві та самобутні представниці України, з різним характером, різного віку дівчата та жінки.
Ґерсет – тип керсетки, характерний для Півночі Черкащини. Шили його з тонкої крамної вовняної тканини, а поли закладали у дуже дрібні складки. Технологія створення таких складок в умовах селянського побуту була наступною: кравець складав сукно потрібним чином, змочував водою і клав на дошку, що лежала на прогрітій печі, згори накривав другою дошкою і ставив три мішки збіжжя. Під таким пресом сукно висихало і форма фіксувалася настільки міцно, що складки більше ніколи не розходилися.
Камінне намисто виготовляли з кольорового скла, смальти. Сільські дівчата й молодиці могли одночасно вдягати близько 25 разків намиста, а то й більше. У піст і в траур не носили червоного намиста, натомість одягали біле, блакитне, зелене, жовте чи бурякове. В будень при роботі дівчата не вдягали багато прикрас, бо боялися, що нитка розірветься і намистинки загубляться. Однак зовсім без намиста дівчатам ходити не можна було.
Над створенням роликів працювали: режисер Олексій Гуз, оператор Юрій Бакун, консультанти Українського Інституту Історії Моди, графіка проекту Signal Red, продюсер Олена Малкова. Окрема подяка Олені Янчук за натхнення.
У проекті «Спадок» звучать українські народні пісні, записані в сучасній обробці спеціально для циклу фолк-музикантами:
Ігор Сакач (музичний продюсер)
Максим Бережнюк (виконавець на традиційних духових інструментах, вокаліст)
Марія Квітка (вокалістка)
Анастасія Полетнєва (вокалістка)