Відмовили руки — став художником. Натхненна історія Ігоря Шкарупи

Черкащанин малює пейзажі щодня, по 2-3 години. І так вже три роки. Робить він це в незвичний спосіб: стискаючи пензлик зубами. А все через травму, яка майже прикувала Ігоря Шкарупу до ліжка, повідомляє Громадське ТБ

43-річний Ігор Шкарупа у 90-х роках працював у «Беркуті», а після того деякий час був приватним підприємцем. Чоловік зізнається, що ніколи не був художником та й не знав, що має хист до малювання.

«Ще в армії отримав травму хребта, але тоді не звертав на це увагу. Минуло після того десь 10 років і почали німіти руки. Коли відмовили остаточно — залишився вдома. Як вдома сидиш, робить нема чого, то навчишся й малювати», — розказав Ігор.

Він учився малювати сам: дивився ролики на ютубі, роздивлявся картини інших художників. Фарби Ігорю купує та допомагає в творчості його дружина.

«Брав у зуби тонкі пензлі та помалу-помалу. Одну з перших картин намалював десь за місяць. Так вдається відволікати себе від різних думок. Бо якщо нічого не робити цілими днями, то можна здоровий глузд втратити», — розказав Ігор Шкарупа.

За останні три роки він намалював понад 100 картин. На його полотнах є колоритна українська природа зі старими хатинками та церквами. Але вдома картин мало: на стінах вітальні, де розмовляємо з Ігорем, висить десь із десяток картин.

«Частину роздав друзям. Деякі вдалося продати. Щось залишилося в мене. Буває й таке, що у хаті висить одна-дві картини, бо всі продали», — розказує художник.

На початку Ігор взагалі не розказував, що пише картини. А нещодавно він створив у фейсбуку профіль, де викладає роботи. Там він і тримає зв’язок із людьми, які хочуть купити картини.

«Якщо продається хоч одна картина на місяць, то вже добре. Беру за роботу від 600 гривень, але не більше 1000 гривень. Пенсія в мене мінімальна. Тому це неабияка додаткова копійка», — додає Ігор Шкарупа.

Стан здоров’я в художника погіршується. Чоловік вже не сподівається на одужання: доброякісна пухлина розрослася від 3 до 12 хребця і починає тиснути на горло. Лікарі йому сказали, що пухлину видалити неможливо. Тому він і малює, поки ще може.

Ігор Шкарупа поділився і своїми творчими планами: хоче створити величезну картину 1 метр на 1,2 метра.

Подібні публікації

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x