СУСПІЛЬСТВО


Новина із категорії: Новини » Суспільство

Роздрукувати        Друкована версія

На Смілянщині завалилася партизанська землянка

Дата: 8-10-2013, 13:29.

На Смілянщині завалилася партизанська землянка Музей бойової слави партизанського загону потребує якнайшвидшого ремонту. Про це повідомляє власний кореспондент "Нової Доби".

Руйнування виявили учасники науково-практичної конференції вчителів історії Смілянського міського відділу освіти «Партизанський рух на Смілянщині». Учителів повезли до відновленої штабної партизанської землянки в селі поблизу Малого Старосілля і виявилося, що її стеля обвалилася.

Голова Смілянського районного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Сергія Тимофієва, який займався відновленням штабної землянки бази диверсійно-організаційного партизанського загону особливого призначення ім. Пожарського каже, що не сподівався на те, що унікальний об’єкт буде зруйнований.

– Востаннє я тут був з учнями Смілянської школи №15 в середині червня цього року, – розповідає пан Сергій. – Звернув увагу на те, що сволок пошкодив грибок, і він прогнувся. А в землянці, крім усього, розташований музей бойової слави партизанського загону. Тому я відразу написав листа голові Смілянської райдержадміністрації Василеві Бугаєнку. Нагадав йому, що землянка є, напевне, єдиним, що зберігся і був відновлений, об’єктом Другої світової війни на території Черкащини. Просив його допомоги замінити сволок. У протилежному разі передрікав обвал. На жаль, як бачите, не помилився. Бо ремонту зроблено не було.. Таке враження, що історія в нас нікому не потрібна. А на чому тоді виховувати молодь, любов у неї до рідного краю, патріотизм? У штабній землянці я провів для школярів більше 50 екскурсій. Бачив, як горіли очі в дітей, коли розповідав їм про подвиги загону. А тепер вони побачать руїну. До речі, завалився вхід і до унікальної печерної церкви Ірдинського Виноградського Успенського монастиря.

Варто зауважити й таке: через обвал стелі штабної землянки довелося скасувати приїзд на Смілянщину на День партизанської слави гостей із Краснодона. Саме там під час війни розташовувалася спецшкола, семеро випускників якої на чолі з Дмитром Горячевим закинули на Смілянщину. Вони згуртували розрізнені партизанські загони в один потужний кількістю до тисячі бійців. І з серпня по грудень 1943-го року партизани загону ім. Пожарського знищили майже півтисячі гітлерівців, пустили під укіс 13 паровозів і 109 вагонів, роздали населенню 200 т хліба, який відбили на німецьких складах у Млієві, тощо. У грудні 1943-го року загін захопив плацдарм у районі Свидівка, де і з’єднався з підрозділами Радянської армії.

Щоправда, завідувачка Смілянського районного відділу культури Алла Нечипоренко повідомила, що це питання вже на контролі в першого заступника голови Смілянської райдержадміністрації Віктора Золотоверхого, знайдено спонсора, тож за сприятливої погоди землянку відреставрують.

Олександр ВівчарикТеги: черкаси, черкаська область,


Черкаси наживо

День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Після танення снігу деякі черкаські вулиці перетворюються на ставки. На незаасфальтованих ділянках утворюються глибокі ями. Така ситуація виникла й
Поет із Ковалівки ...
Володимир Даник, RSS
Про свято Стрітення ...
Сергій Мошенський, RSS
Пісні чужої війни ...
Владислав Бедринець, RSS
o
o
o
o
o
o
o
o
o
o