КУЛЬТУРА. ОСВІТА


Новина із категорії: Новини » Культура. Освіта

Роздрукувати        Друкована версія

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї красуні демонстрували керсетки

Дата: 24-03-2017, 16:55.

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї красуні демонстрували керсетки Відділ етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею взяв участь у презентації керсеток від дизайнера одягу Ірини Дикої „Із бабусиної скрині“. Про це журналісту "Нової Доби" повідомила завідувач цього відділу Вікторія Наумчук. Презентація відбулася у рамках проекту „Від традиції до сучасного стилю“, якому дав життя заклад.

Фото Олексія Бадера

– Ірина Дика опрацювала інформаційний та матеріальний пласт на базі експозиції та фондів музею та продемонструвала вишуканий творчий рівень, переконавши присутніх, що небайдуже ставлення до надбань наших пращурів, усвідомлення духовного коріння робить нас уважними поціновувачами мистецтва, — коментує подію Вікторія Миколаївна. — Здавна говорять, що костюм – частинка народної душі. Історичне та художнє значення комплексів одягу, безумовно, важливе. Задовольняли вони не лише матеріальні, а й духовні потреби, виконували обрядові, соціальні та побутові функції. Світогляд народу проглядався і через призму вбрання.

Відділ етнографії люб’язно надав для показу комплект дівочого та жіночого святкового одягу з нових надходжень (ще не з фондової музейної колекції). Це дало можливість продемонструвати традиційне вбрання Середньої Наддніпрянщини (Лівобережної та Правобережної Черкащини) кінця ХІХ – початку ХХ століття осіннього та весняно-літнього типів.

Оглянувши складові та особливості комплексів жіночого вбрання, етнографи звернули увагу присутніх на призабутий жіночий одяг, а саме керсетки. Це такий плечовий, нагрудний одяг без рукавів, який увійшов у широкий вжиток з середини ХІХ століття та так званні юпки (стьобанки або стьоганки та шиті «вхолосту») – плечовий, нагрудний одяг з рукавами.

— Варто зазначити, що юпки повторювали крої, пропорції і оформлення оздоблень керсеток, які побутували в тій чи іншій місцевості та увійшли в моду на Черкащині у кінці ХІХ на початку ХХ століття, — звернула увагу пані Вікторія та додала — Думаю, що гості та учасники презентації колекції відчули красу традиційного жіночого одягу Середньої Наддніпрянщини та помітили, якими досконалими були крої, тканини, декорування того часу, бо одяг «розумно» приховував та підкреслював потрібне в жіночих фігурах. Саме тому творчо використана традиційна керсетка у колекції сучасного стильного вбрання виглядала природно і вишукано. Переконуємося вкотре, що традиція – то велика сила!

Тетяна Євгеньєва


Теги: черкаси, черкаська область, Одяг, традиції, народна культура, вбрання, Черкаський краєзнавчий музей


Черкаси наживо

У Черкаській області зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. У місті Черкаси жодного випадку поки не зафіксовано.
На виставці будуть представлені екземпляри весільного вбрання середини та кінця двадцятого століття. Ініціаторами виступили черкащанки Наталія та
Загадую віддавати добро ...
Юлія Фомічова, RSS
Настав Новий рік... ...
Анна Григорович, RSS
Блог – як явище… ...
Володимир Даник, RSS
Про Марину Сосюру ...
Лев Хмельковський, RSS
Михайло Сирота розповідав ...
Лев Хмельковський, RSS