СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО


Новина із категорії: Сільське господарство, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

На Канівщині лісівники опікуються криницею з тисячолітньою історією

Дата: 19-05-2017, 15:59.

На Канівщині лісівники опікуються криницею з тисячолітньою історією У Бучацькому лісництві Канівського лісгоспу (квартал 37, виділ 10) є славнозвісна Рожена криниця, яка, за переказами, ще пам’ятає князів Київської Русі. Сьогодні це природо-заповідний фонд, яким опікуються лісівники та місцева громада. Розташована криниця неподалік Дніпра, у болотистій лісовій місцевості, за 20 кілометрів від Канева.

Відвідав лісову криницю начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, в ході робочої поїздки до Канівського лісгоспу. Про це «Новій Добі» повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

«Пріоритетним напрямом роботи державних лісогосподарських підприємств є рекреаційна діяльність, створення зручностей у лісі для подорожуючих та туристів, облаштування та збереження історичних й природних пам’яток на території держлісфонду, співпраця з місцевими громадами. Для лісгоспів вже стало гарною щорічною традицією – здійснювати роботу з пошуку, відновлення та облаштування лісових джерел і криниць. Вода є джерелом життя, сили, енергії, носієм інформації, тож такі унікальні місця з великою історією, як Рожена криниця, заслуговують на увагу та постійну опіку лісівників», – зазначив Олександр Дзюбенко.

Як розповів директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко, повну реконструкцію Роженої криниці здійснили минулого року, надавши їй нового, більш сучасного вигляду. Проте одночасно зберегли усе те, що залишали відвідувачі протягом десятків років у цьому дивовижному місці – ікони, вишиті рушники та інші важливі для громади пам’ятні речі. Лісівники почистили саме джерело, зробили накриття, встановили лавки, оновили спуск та інформаційні аншлаги.

Довідково: У криниці дуже смачна кришталева вода, яка не псується протягом довгого часу. Джерело ніколи не замерзає та не пересихає. Здавна Рожена криниця вважалася місцем сили, а вода її, як стверджують місцеві та шанувальники, повертає до життя, зцілює хвороби і, зокрема, й жіночі недуги. Окрім численних легенд, з цим місцем пов’язаний духовний аспект – священнослужителі та церковні діячі вважають, що цілюща вода наділена Божою благодаттю, тож тут часто проводять служби, релігійні заходи для прочан.

Основна легенда, з якою пов’язують назву гідрологічної пам’ятки, сягає IX століття. Великі князі Київської Русі Святослав, Ігор та Володимир, ідучи на ратну битву з половцями, зупинялися в цьому урочищі, аби втамувати спрагу та поповнити запаси води. Уродженка Канівського Придніпров’я, красуня Рожена зустрічала і проводжала воїнів і князів, пригощаючи їх джерельною цілющою водою. Ця вода нібито наділяла дружинників силою і хоробрістю, а при поверненні з походу заживляла їхні рани. Можливо, назва “Рожена” пов’язана з дохристиянським світом наших предків, коли культу Роду і Рожаниці належала провідна роль серед інших богів. Але й сьогодні Рожена криниця має велику силу тяжіння і впливу на людей, котрі, одного разу тут побувавши, неодмінно прагнуть повернутися сюди знову, відновити сили та очистити душу. Саме тому мешканці довколишніх сіл поважають криницю як святиню, прикрашають рушниками, іконами, свічками.

Теги: черкаси, черкаська область, криниця, Бучак, джерело, ліси, лікувальна вода


Черкаси наживо

Понад два роки у місті функціонує балетна школа. Навчатися там починають малюки від 3,5 років. Серед усього, виконують вправи на розтягування,
Благодійний бал за сприянням шкільних лідерів м. Черкаси відбувся 5-го травня у Художньому музеї ім.Т.Г.Шевченка. Кошти збирали на лікування
< >
Колишні учениці ...
Олексій Юрін, RSS
День вишиванки ...
Олексій Юрін, RSS
У кав'ярні ...
Олексій Юрін, RSS