ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

На Черкащині активізуються інфекції, які переносять гризуни

Дата: 6-11-2017, 12:24.

На Черкащині активізуються інфекції, які переносять гризуни Протягом останніх років в області спостерігається активізація як природних осередків туляремії, лептоспірозу, хвороби Лайма, так і реєстрація циркуляції їх збудників на так званих «вільних» територіях, що може бути обумовлено, зокрема, значною чисельністю мишоподібних гризунів через незадовільне проведення дератизаційних робіт. Про це «Новій Добі» повідомили у ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

За осінній період 2017 року група лабораторного спостереження провела обстеження окремих територій Чорнобаївського, Золотоніського, Жашківського, Лисянського, Тальнівського, Звенигородського, Шполянського, Городищенського та К-Шевченківського районів з обліком чисельності та відловом мишоподібних гризунів для подальшого їх дослідження в лабораторії особливо небезпечних інфекцій.

За результатами проведеної роботи відловлено близько 460 екземплярів гризунів та відібрано 6 проб ґрунту. Середня чисельність дрібних ссавців була досить значною і складала 20,7% на 100 пастко/діб, в окремих лісових масивах перевищувала 50,0%, що на рівні показників минулого року.

Тривають дослідження польового матеріалу в лабораторії особливо небезпечних інфекцій. Результати будуть представлені по їх закінченню.

Теги: черкаси, черкаська область, інфекції, лептоспіроз, гризуни, туляремія


Черкаси наживо

Черкаський «Плюшкін». 76-річний черкасець понад 10 років складає на своєму подвір’ї непотріб. Речі збирає по смітниках і все несе додому. Сусіди
Росія повертає ракети на рейки ...
Лев Хмельковський, RSS
Донька Шевченківського краю ...
Сергій Мошенський, RSS
Є у Городищі – ...гуморист! ...
Володимир Даник, RSS