Відомого краєзнавця Василя Страшевича відзначили «За заслуги перед містом Черкаси»

Дата: 13-11-2017, 22:27

Відомого краєзнавця Василя Страшевича відзначили «За заслуги перед містом Черкаси»
Почесним званням «За заслуги перед містом Черкаси» (І ступеня) удостоїли відомого історика й краєзнавця Василя Страшевича. Відповідний пам’ятний знак йому під час чергового засідання сесії, яке відбулося 10 листопада, вручив міський голова Анатолій Бондаренко. «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі Черкаської міської ради.

Василя Страшевича нагородили за успішну спортивну, журналістську, краєзнавчо-дослідницьку та письменницьку діяльність. Він – автор 25 книжок та численних архітектурно-краєзнавчих розвідок про історичне минуле і сьогодення Черкас. Підготував близько 30 публікацій у наукових збірниках та близько 800 – у Енциклопедії сучасної України. Серед його робіт – історично-документальні нариси «Старі Черкаси», «Під вимпелом флотилії», «Йшла війна народна. Черкаси в роки війни», дослідницька праця «Вулиці Черкас» та книги «Застигла в камені музика старовинного міста», «Митницький край».

Історик подякував усім, хто клопотав за його нагородження, а міській раді – за віру в нього та визнання.

– Останнім часом краєзнавство стало галуззю історії, зараз стираються ті «білі плями», які були в нашому місті та на Черкащині загалом, – сказав він. – Своїми роботами я завжди прагнув показати нашим жителям, які надбання у нас були і є зараз. Сьогодні я хочу попросити всіх «шанувати» й берегти старі будівлі Черкас, які дотепер стоять красиві й ошатні, милують око, аби й наші нащадки бачили як ми жили.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода