Листопадні роботи в саду

Дата: 18-11-2017, 21:06

Листопадні роботи в саду
Звісно, восени роботи в саду набагато менше, ніж в інші періоди року, але від цього вона не стає менш важливою і необхідною. Саме зараз потрібно подбати про те, щоб рослини гарно перенесли зимові морози і з новими силами розпочали весняний сезон.

Роботи в саду
Одна з основних садових робіт місяця – це проведення вологозарядного поливу. Якщо в жовтні це можна було робити не скрізь, щоб не пішли в ріст засинаючі пагони, то в листопаді можна вже без побоювання проводити такий полив.
До весни в саду можна займатися вирізанням пошкоджених, зламаних, загущуючих крону та хворих гілок. Вам не потрібно цю роботу залишати на весну, коли й так роботи багато.
Побіліть стовбури дерев. Це робиться не для краси. У такий спосіб ви врятуєте кору від перегріву в морозні, але сонячні дні.
Узимку гризуни можуть пошкодити штамби молодих або карликових дерев. Тому в листопаді проведіть у саду захисну обв’язку. У дерев на карликових підщепах обов’язково замульчуйте пристовбурні круги. Якщо нічим, то просто насипте землі так, щоб її горбок виходив за межі крони.

Роботи в ягіднику
У міжряддях необхідно розпушити ґрунт, адже він притоптаний за літо. Запам’ятайте, що повітря до коріння надходить не лише з периметру куща, а навіть із міжрядь.
Нові посадки обов’язково замульчуйте товстим шаром листя, перегною, торфу, компосту. Підкиньте його і в старих посадках, але вже меншим шаром.
На ягіднику в листопаді після опадання необхідно прибрати все листя. Це допоможе у боротьбі зі шкідниками та хворобами. Смородину та аґрус потрібно підгорнути шаром ґрунту в 15 см. Це хороший спосіб боротьби з огнівкою. Обов’язково на ягіднику видаліть пошкоджені шкідниками пагони і гілки. Їх без листя добре видно.
Із настанням морозів, проводитися заготівля живців ягідних культур. Їх зберігають у підвалі у вологому піску.

Роботи в квітнику
Необхідно провести укриття троянд на зиму, та ще й трохи обрізати. Торфом, листям, компостом, перегноєм укрити посадки багаторічних квітів.
Якщо очікується наближення постійних морозів, то займіться хризантемами. Зберігати їх можна викопаними (рідкісні, цінні сорти) в підвалах, ямах, або в ґрунті. А можна викопати кущ пізнього сорту, посадити в горщик, відро і він ще довго радуватиме вас своїм цвітінням. А потім уже прибрати його в прохолодне місце. Але не забувайте, на хризантемах часто оселяється попелиця, не занесіть її на свій городець у хаті на підвіконні або на кімнатні рослини. Хризантеми уважно оглядайте, якщо не впевнені, то краще не несіть у будинок.
Перевіряємо викопані та відправлені на зберігання гладіолуси, канни, жоржини й інші квіти.
На початку місяця ще можна посадити конвалії, провести підзимовий посів маргариток, віоли, ромашки, наперстянки та інших квітів. Усе роблять так само як і з овочевими культурами. Посіви накрити перегноєм, торфом.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода