ЗДОРОВ'Я


Новина із категорії: Здоров'я, RSS

Роздрукувати        Друкована версія

Як поліпшити обмін речовин?

Дата: 4-03-2018, 09:08.

Як поліпшити обмін речовин? Обмін речовин, або метаболізм – це постійний потік біохімічних реакцій в організмі, завдяки якому в ньому підтримуються всі необхідні для життя процеси. Які чинники впливають на цей процес і як його поліпшити?
В організм енергія надходить із їжею, згодом вона спалюється. Цей процес найактивніше відбувається в м’язовій тканині. Тобто, якщо організм вчасно переробляє їжу в енергію, і ми витрачаємо її протягом усього дня, то обмінні процеси йдуть правильно, а ми підтримуємо свою вагу, гарну форму й фізичний стан. А якщо споживаної їжі забагато, то вона відповідно переростає в жирові відкладення.

Швидкість обмінних процесів у кожного індивідуальна й закладена генетично. Від неї залежить стрункість нашої фігури й здоров’я організму в цілому.
Вважається, що кожні 10 років обмін речовин сповільнюється приблизно на 10 %. Проте, знаючи певні правила, ми цілком можемо його підтримувати чи навіть прискорити. У роботі обміну речовин найбільше беруть участь нирки, печінка, кишечник, шлунок, шкіра, судини. Якщо вживати багато важкої, смаженої, солоної та солодкої їжі, ці всі органи й системи працюватимуть з підвищеним навантаженням, що призведе до уповільнення метаболізму. У цьому випадку проявляється схильність до повноти, органи виділення погано виконують роботу з позбавлення організму від шлаків.
Що може уповільнювати обмін речовин? Велика кількість простих вуглеводів, відсутність фізичних навантажень і спорту, нестача білка в денному раціоні для регенерації м’язів, зайва вага, дефіцит води в організмі.

У сучасному розумінні цього процесу поліпшити й прискорити найчастіше вважаються синонімами. Важливо визначитися, що є вашою кінцевою метою: здоров’я чи зниження ваги. Чудово, якщо ці два параметри збігаються, інакше можна завдати своєму організму непоправної шкоди. Тому слід обов’язково проконсультуватися з дієтологом і терапевтом та чітко встановити, що обмін речовин потребує корекції й для цього немає протипоказань.
Способи прискорення обміну речовин: фізичні навантаження, правильний сніданок, легка вечеря, білкові продукти, правильний питний режим, повноцінний сон, сауна, баня, гарячі ванни, антицелюлітний і силовий масажі, свіже повітря й сонячні ванни.

Теги: черкаси, черкаська область, обмін речовин, метаболізм, їжа


Черкаси наживо

У Черкасах власники собак породи хаскі розважають дітей катанням на собачій упряжці. Діти в захваті, веселіше від того і господарям собак та їхнім
День пухнастих та вусатих. 17 лютого частина Європи відзначаэ День котів. Журналісти познайомили глядачів із колоритними черкаськими чотирилапими.
Згадка про Сонце ...
Анна Сакун, RSS
Заквітчаємо вибоїни ...
Тетяна Очеретяна, RSS
Недільне чтиво ...
Іван Десятніков, RSS
Всім читати! Суд іде! ...
Владислав Бедринець, RSS
Жіночий день ...
Сергій Мошенський, RSS