Завтра леопард Дикий святкуватиме день народження

Дата: 20-06-2018, 17:01

Завтра леопард Дикий святкуватиме день народження
У Черкаському зоопарку живе самець леопарда далекосхідного на ім’я Дикий, якому завтра, 21 червня, виповнюється 4 роки. Повідомляють в Черкаському зоологічному парку.

- Народився він у Рівненському зоопарку. Прибув до нас у віці 4 місяці. Тепер серйозна доросла тварина, з мінливим характером. – розповідають про черкаського леопарда працівники. - Вдивишся в його погляд, який буває різний – і веселий і сумний, і серйозний, здивований, інколи мудрий та вдумливий, немов би щось нам намагається сказати без слів. І ніколи не знаєш точно, який настрій у нього буде через кілька хвилин.
Черкаський зоологічний парк запрошує всіх на прогулянку, а також відвідати іменинника.
Завтра леопард Дикий святкуватиме день народження
Довідково: Леопард далекосхідний (Panthera pardus orientalis), інші назви підвиду – леопард амурський, амурський барс або східносибірський леопард. Поширений в області гірських хвойно-широколистяних і дубових лісів Далекого сходу, в межах трьох країн – Росії, Китаю і Північної Кореї. Із відомих нам дев’яти сучасних підвидів, далекосхідний леопард заслуговує найбільшої уваги.
По-перше, як найбільш північний підвид, по-друге, як вид що знаходиться на межі вимирання. За найоптимальнішими оцінками, в дикій природі лишається біля 40 особин. Про те, навіть такі дані вважаються перевищеними. Вчені вважають, що у цього підвиду взагалі немає можливості вижити в диких умовах.
Тому саме розведення таких тварин в штучних умовах (зоопарках, розплідниках, заказниках, заповідниках, національних парках) – це єдиний шанс зберегти їх від повного вимирання. Для збереження і розведення далекосхідного леопарда, Європейською асоціацією зоопарків та акваріумів (EAZA), була розроблена європейська програма розмноження і збереження цього підвиду. До кінця 2010 року в 48 зоопарках збереглось 68 самців і 46 самок, що становило всього 114 особин цього підвиду. На теперішній час приблизно 107 зоопарків світу утримують приблизно 289 особин леопарда далекосхідного. Аналізуючи такі дані дуже сумно усвідомлювати, що найбільша популяція тварин такого могутнього хижака збереглася в неволі.
В дикій природі леопарди доживають до 15 років. В умовах неволі – живуть до 20 років і більше

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода