Меценати подарували Черкаському паліативному центру кондиціонери

Дата: 13-07-2018, 16:41

Меценати подарували Черкаському паліативному центру кондиціонери
Днями Центр спеціалізованої паліативної допомоги при Обласному онкологічному диспансері отримав подарунок від небайдужих людей. Компанія «Ekreative» ГО «Нові Люди – Черкаси» вручили закладу 3 нові кондиціонери. Тепер хворі, що потребують паліативної медичної допомоги в закладі матимуть значно комфортніші умови і можливості для лікування.

Ідея про придбання саме кондиціонерів для закладу з’явилася не випадково, але спочатку вона мала дещо іншу форму.

Меценати подарували Черкаському паліативному центру кондиціонери


– У нас отримував допомогу хлопчик, якому дуже подобалися комп’ютерні ігри, – розповідає завідувач Обласного центру паліативної допомоги КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Черкаської обласної ради Максим Босенко. – Ним опікувалася керівник благодійного дитячого фонду Світлана Федорова. Ми досить довго думали, чим допомогти юнаку, як його можна порадувати. Світлана Євгенівна звернулася до ІТ-компанії «Ekreative». Вони зібрали кошти на шолом віртуальної реальності, але придбати його вже не встигли. Наш пацієнт пішов у кращий світ. Тоді вони звернулися до нас із запитанням, на що можна витратити зібрані кошти. Саме тоді стояла надзвичайна спека і я сказав, що було б непогано придбати кондиціонер. Тепер відповідне обладнання встановлене в палатах № 1, № 3 та № 7.

– Та робота, яка здійснюєте саме тут дуже важлива, і те, що ми можемо до цього долучитися, для нас дуже приємно, – відзначив голова ГО «Нові Люди – Черкаси» Павло Валенчук. – Одна з наших позицій, на яких ми будуємо своє життя, бізнес, і служіння громаді, тримається на тому, що кожна людина має гідність. Якщо цю гідність належним чином підтримати, людина розкриється в найкращій своїй якості. Саме тому, можливість людям завершити свій шлях гідно – це основна причина за якої ми намагаємося надавати цю допомогу.

Меценати подарували Черкаському паліативному центру кондиціонери


– Наша команда називається «Ekreative». До неї входить біля 100 людей. Наша мета – робити власні креативні мобільні додатки, програми. Наша зона комфорту – це все місто зі його проблемами. Серед нас є люди, в яких рідні теж помирали від онкологічних захворювань і тому ця проблема для нас важлива, – говорить директор компанії «Ekreative» Віктор Євпак. – Коли ми почули, що є можливість долучитися і трохи зменшити ту біль людини, яка на кінці свого життя зможе легко дихати свіжим і прохолодним повітрям. Для нас це було простим і легким питанням для вирішення.

Меценати подарували Черкаському паліативному центру кондиціонери– Центр паліативної допомоги було створено у вересні 2017 року на виконання обласної програми розвитку паліативної допомоги у Черкаській області, – говорить головний лікар КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» ЧОР Віктор Парамонов. – Він спочатку функціонував на 10 ліжок, потім на 15, з грудня 2017 року наказом проектна потужність цього центру планується 50 ліжок. З вересня 2017 року на наших ліжках проліковано 42 хворих. З 1 січня і по 1 червня 2018 року в нас проліковано 74 хворих. Всі хворі в нас забезпечені медикаментами, які дозволяють знімати їхні симптоми хвороби, у тому числі і гострий біль, який виникає внаслідок захворювань. Та, на жаль, державних коштів не достатньо для того, щоб повністю забезпечити всі потреби закладу. Про це свідчить і те, що в саму програму закладена можливість того, що розвиток паліативної допомоги буде йти у тому числі і за рахунок не бюджетних коштів.

За словами завідувача Обласного центру паліативної допомоги КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Черкаської обласної ради Максима Босенка нинішній подарунок не єдиний у здобутку закладу. Зокрема нещодавно керівник Студії розвитку «Наснага» Ольга Чіпенко, від імені свого колективу, що вона очолює, подарувала закладу кисневий концентратор у дитячу палату. Самі ж палати допомогли відремонтувати БФ «Таблєточки», трохи раніше фінансовий директор фірми «Manezh» Олена Антонюк допомогла встановити кондиціонер у палату № 5.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода