Сусід курить у під\’їзді? Викликайте дільничого!

Сусід курить у під\’їзді? Викликайте дільничого!

Черкащина стала ініціатором впровадження антитютюнової кампанії та піонером у впроваджені законодавчих норм по забороні паління у громадських місцях. Саме у Черкасах вперше в Україні у 2003-му році була внесена поправка до «Правил утримання міста», якою було заборонено курити у громадських місцях. Проте рішення це не виконувалось, тож у 2005-му Черкаською міською радою вперше в Україні було прийнято рішення «Про упорядкування тютюнопаління в місті». Завдяки активній діяльності «Коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну» аналогічне рішення ухвалили міські ради більшості обласних центрів України, а згодом більшість положень «черкаського анти тютюнового документу» увійшли до Закону України «Про заходи щодо захисту населення від шкідливого впливу тютюнового диму». Дякуючи активній роботі громадських організацій та ЗМІ, наше місто кілька років було флагманом у боротьбі з тютюнопалінням. Чому нині ми «збавляємо темпи», скільки черкащан штрафують за паління на зупинках громадського траспорту та як можна покарати сусіда, який «смалить» у під’їзді ми запитали в керівника департаменту виконання законодавства «Коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну» Сергія Гончара:

– Завдяки формуванню відповідної громадської думки та реальним штрафам спочатку боротьба із курінням у розважальних закладах, тобто барах, кафе та клубах йшла у нас дуже добре. У 2012-му Коаліція промоніторила 925 закладів громадського харчування у 20 містах України. За результатами моніторингу 89% закладів стали вільними від тютюнового диму. Наступного року цей показник зріс до 91%, причому Черкаси займали лідируючі позиції. Проте у 2014-му Верховна рада ввела мараторій на перевірки, щоб допомогти малому бізнесу. Як наслідок – Державна інспекція захисту прав споживачів втратила можливість перевіряти заклади громадського харчування. Окремі з них, користуючись ситуацією, дозволили відвідувачам палити в приміщенні, окрім того, за минулий рік в Черкасах відкрились 3 кальян-бари «1001 ніч», а бар «Хабібі» дозволив відвідувачам курити кальян в приміщенні (згідно з Законом вживання кальяну дозволене лише на літніх терасах).

Оштрафуй сусіда
Проте реальна робота у напрямку боротьби з курінням активно ведеться. Нині міліція штрафує людей, що курять на зупинках. І кількість штрафів за рік, за словами Сергія Гончара, обчислюється сотнями. Окрім того, у дільничих інспекторів з’явилась «нова послуга» – оштрафуй сусіда. Якщо ваш сусід «смалить» у під’їзді і не реагує на зауваження – сміливо викликайте дільничого.
– Це пряме порушення закону і дільничий, зафіксувавши факт, складає протокол про адмінпорушення та штрафує людину на 170 гривень. Якщо ж є повторний факт (а такі уже є за поточний рік), то сума зростає вдвічі.

Вражаючий факт: щороку куріння забирає життя майже 100 тисяч українців. 10% з них – це пасивні курці.

Кореспонденти «Нової Доби» у Всесвітній день здоров’я вирішили поцікавитись у черкащан, чи дійсно виконуються заборони куріння в громадських місцях, чи часто зустрічають вони курців, приміром на зупинках. А також – чи змогли б вони зробити зауваження людині, що курить в громадському місціі?

Сусід курить у під'їзді? Викликайте дільничого!
Антон, студент:
– Не лише черкащани, а й більшість українців не дотримуються заборони куріння в громадських місцях. Щодня на зупинках я зустрічаю людей, які там палять. Тому періодично роблю зауваження таким черкасцям, адже доводиться й самому ставати пасивним курцем.

Сусід курить у під'їзді? Викликайте дільничого!
Тетяна Вікторіна, бухгалтер:
– Я не часто бачу людей, які б курили в громадських місцях. Можливо б і зробила зауваження такому черкащанину або хоч мімікою висловила своє ставлення.

Сусід курить у під'їзді? Викликайте дільничого!
Таїсія, менеджер:
– Зараз не часто зустрічаються черкасці, які курять в громадських місцях. Але якби побачила таку людину, то навряд чи зробила йому зауваження. Хоча раніше, як тільки вийшла заборона куріння в громадських місцях, у деяких розважальних закладах все ж люди дозволяли собі курити і я робила їм зауваження.

Сусід курить у під'їзді? Викликайте дільничого!
Сергій, спеціаліст з охорони праці:
– Я сам раніше палив, але до людей, які курять у громадських місцях, ставлюсь негативно. То проблема курця, де палити, то не варто травити інших. Можливо черкасці палять у громадських місцях, бо в Черкасах мало відведених місць для куріння, помічав їх лише на автостанціях.

Сусід курить у під'їзді? Викликайте дільничого!
Наталія, студент:
– Трішки негативно ставлюсь до курців, які палять у громадських місцях. Вони не тільки собі приносять шкоду, а й ти мимоволі стаєш пасивним курцем. Але я б не підійшла із зауваженнями до черкасця, який курить. Власне, це його вибір.

Сусід курить у під'їзді? Викликайте дільничого!
Лідія Григорівна, педагог:
– Останнім часом, як мені здається, курців у громадських місцях стало менше. От не знаю, чи це пов’язано з фінансами, чи з культурою. Я сама педагог, тому робити зауваження людям на вулиці не гарно. Але доводилось трохи присоромлювати курців, говорячи компліменти молодим людям, що вони дуже гарні й інтелігентні, але не по-європейськи себе ведуть.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x