Патологічне прагнення до худорби може призвести до серйозних психічних розладів

Патологічне прагнення до худорби може призвести до серйозних психічних розладів

Серед пацієнток головного психотерапевта Черкаської області Марії Ушкової жінок із комплексами через зайву вагу досить багато. А от випадки паталогічного прагнення до худорби, яке призводить до такого захворювання, як анорексія, трапляються рідко і здебільшого серед підлітків.
– Не так давно до мене привели молоду пацієнтку з вагою на 15кілограмів нижчою від норми, – розповідає Марія Олексіївна. – Дівчина хворою себе не вважала і була переконана, що вона робить усе, як слід. Тож до лікарів її майже примусово привела мама.
Цій дівчині, за словами пані Ушкової, дуже пощастило. Адже за допомогою медикаментів, процедур і психотерапії її вдалося повернути до колишньої ваги і нормального життя.

– Та зазвичай анорексія, якщо вчасно не почати її лікувати, характеризується порушенням обміну речовин, яке призводить до гормональних змін, порушення роботи жіночих органів, випадіння волосся та атрофії внутрішніх органів. І коли цей процес починається, зупинити його дуже важко. Тому щойно батьки помітили, що дитина, особливо дівчинка, стрімко втрачає вагу й апетит, її терміново потрібно показати лікарю. Причому, якщо потрібно, то робити це навіть примусово, адже хворі на анорексію вважають себе цілком здоровими людьми.

Та хоча й худнути пробують майже кожна дівчина й молода жінка, на анорексію страждають не всі.
– Причин захворювання на анорексію є кілька, – розповідає лікар. – Генетична або біологічна, психологічна тобто комплекси і рак головного мозку. Найчастіше трапляються перші дві.

Часто на анорексію, за словами Марії Олексіївни, страждають діти сильних, успішних і амбітних батьків з диктаторським стилем виховання. Такі батьки ставлять своїм дітям дуже високі вимоги, але рідко бувають задоволені результатами. Відповідно в дитини формується думка «Якщо я не така, то повинна зробити себе ідеальною» і зациклюються діти здебільшого на тілі, особливо якщо хтось бодай раз висловився критично щодо їхньої зовнішності. На цьому фоні в дитини розвивається аутоагресія проти свого тіла. У таких випадках самі тільки медикаменти і процедури не допоможуть, потрібна психотерапавтечна робота з усією сім’єю. Бо часто батьки залишають хвору дитину в лікарні, думаючи, що це тільки її проблема. Але без зусиль усієї родини хворобу не подолати.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x