В Уманському університеті закладено унікальний ірисарій

В Уманському університеті закладено унікальний ірисарій

Унікальний ірисарій, єдиний в Україні та за її межами, який в найближчому майбутньому налічуватиме до 100 сортів ірисів української селекції, 1 жовтня заклали на базі Уманського національного університету садівництва за сприяння Української Спілки Ірисів, розповіли Новій Добі в університеті.

– Посадковий матеріал люб’язно наданий Українською Спілкою Ірису, яку очолює Алла Черногуз. Колекція складається з сортів відомих українських селекціонерів: Світлани і Володимира Яковчуків, Алли Чорногуз, Ігоря Хороша, Бориса Правдивого та інших. Посадковий матеріал був наданий з нагоди відзначення у 2014 році 100-річчя відомого українського селекціонера ірисів Ніни Мірошниченко, – сказав доктор сільськогосподарських наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності Віктор Карпенко, який разом зі студентами взяв участь у закладанні ірисарію. – Надалі колекція буде розширюватися, а в майбутньому – планується створення Наукового центру ірисівництва.

Вітчизняні сорти ірисів будуть зібрані в Уманському НУС і представлені у партерній частині міні-парку «Версаль». Щоденно приходять нові сорти з різних куточків України. Якщо колекція буде зібрана, Уманський НУС буде вважатися найбільшим носієм цих рослин в Україні.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x