У списках партій повинно бути не менше третини жінок

У списках партій повинно бути не менше третини жінок

Два народних депутати, які опікуються Черкащиною – Микола Томенко і Ірина Геращенко – стали співавторами законопроекту, який встановлює квоту представництва жінок на виборах до Верховної Ради та органів місцевого самоврядування. Про це повідомляється на офіційному порталі Верховної Ради України, передає «Нова Доба».

Відповідний законопроект був поданий ними за співавторством Арсенія Яценюка, Віталія Кличка, Олени Кондратюк до парламенту 10 жовтня. Законопроектом пропонується встановити норму, що частка кандидатів однієї статі має складати не більше від 70% від їх загальної кількості. На практиці це буде означати, що в виборчих списках партій може з’явитися мінімум 30% жінок-кандидатів.

Законопроектом також встановлюється, що в першій п’ятірці списку частка кандидатів однієї статі має складати не більше 60%, тобто 3 чоловіки. При практичній реалізації законопроекту це буде означати, що мінімум двома кандидатами в першій п’ятірці кожної з партій стануть жінки.
Проект закону передбачає рівномірне розподілення чоловіків і жінок в кожній десятці виборчого списку на рівні 7 осіб однієї статі і 3 осіб іншої.

За інформацією «Нової Доби», серед депутатів нинішнього скликання нараховується 43 жінки, що складає 9,5% від загальної кількості обранців. В минулому скликанні в Верховній Раді працювало 36 жінок депутатів.

Довідково:
У світі найбільша кількість жінок в парламенті припадає на африканську Руанду (56% від загальної кількості депутатів), невеличке європейське князівство Андорру (50%) і комуністичну Кубу (45%). Найменша кількість жінок в парламентах Єгипту (2%), Соломонових островів (2%) і Оману (1%).

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x