Недуги хребта отримують черкаські школярі на додачу до знань

Недуги хребта отримують черкаські школярі на додачу до знань

Сколіози, кіфози, а згодом остеохондрози та грижі дисків. Такі недуги черкаські школярів отримують на додачу до знань. Щодня вони носять на собі кілограми книжок. Часто в незручних ранцях. Лікарі кажуть: вади хребта мають аж 80% випускників шкіл. В Америці, приміром, уже давно знайшли вихід. У тамтешніх школах повним ходом користуються електронними книжками. Коли прогрес дійде до нас – спеціальний репортаж Марини Лук’яненко.

Підручники, зошити, канцелярське приладдя, спортивна форма, пляшка води та легкий перекус. Такий багаж шестикласниця Дана носить за плечима щодня.
Богдана, учениця 6-го класу: «Щодня в мене 6-7 уроків. Подивіться в мій щоденник. А ще ж є фізкультура та праця, на ці уроки потрібно ще й форму носити, тому скажу так: ранець не з легких».
Підручники – обов’язкові на більшості уроків. Тому ранець школяра важить щонайменше зо три кілограми.
Марина Лук’яненко, кореспондент: «Наша шестикласниця важить 27 кг, її рюкзак – 6. За нормами він має бути на 2 кг легшим, інакше проблем із хребтом школярці не уникнути».
Схема розрахунку проста: вага ранця не має перевищувати 15 % ваги дитини. Інакше – великий ризик для хребта. Лікарі кажуть: проблеми з ним мають 80% випускників шкіл. Зарядку не роблять, зате щодня носять непідйомний рюкзак. Часто ще й неправильно дібраний.
Юрій Бейкун, ортопед-травматолог: «Спинка рюкзака має бути жорсткою, на всю спину. Рюкзак не повинен за розмірами спускатися нижче поперекового відділу хребта, на сідниці спускатися він не повинен, ширшим за плечі дитини він також бути не може. Також важливе значення має ширина лямочок, вони повинні бути максимально широкі, максимально м’які. Максимальна кількість кишеньок дозволяє правильно розподілити вагу».
У міському управлінні освіти про учнівський вантаж знають. Та вдіяти нічого не можуть. Вага кожного підручника не перевищує допустимої норми.
Євген Степко, начальник міського управління освіти МВК: «Підручники, які випускаються Міністерством освіти, випускаються з дотриманням певних вимог: щодо щільності паперу, щодо ваги підручника і щодо загальної ваги рюкзака. Школа не вимагає додаткових підручників від дітей, тому все відбувається згідно з нормативами та побажаннями батьків».
Невдовзі полегшити шкільні ранці може електронна книга або планшет, розповідають освітяни. Ними держава обіцяє забезпечити школи впродовж кількох років. Національна програма «Відкритий світ» вже діє в Черкасах. Першопрохідцем стала 17-та школа. Тут є 60 шкільних електронних книг. Утім є проблеми із їхнім наповненням, говорить директор школи.
Дмитро Бунякін, директор школи №17: «Країна не може впроваджувати підручники, який буде використовувати неліцензійне програмне забезпечення. Тобто електронні підручники є, але вони не запаковані повністю змістом».
Чимало школярів мають власні електронні книжки та планшети. Вчителі не проти. Тільки пильнують, щоби діти не гралися гаджетами, а опановували матеріал.
Учень 7-го класу: «У мене сьогодні ранець майже порожній – зошити та планшет. Планшет зручніший, швидко можна гортати і швидше знайти можна потрібну сторінку».
Планшет вирішує проблему сколіозу, однак може зашкодити зору. Електронна книжка – безпечніша. Окулісти наголошують: головне – дотримуватися загальних правил читання.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x