Ведучого ОДТРК \”Рось\” зняли з ефіру через невідповідну зовнішність журналіста

Ведучого ОДТРК \”Рось\” зняли з ефіру через невідповідну зовнішність журналіста

У Черкаській ОДТРК «Рось» від ролі ведучого соціально-політичного ток-шоу «Країна, яка нам потрібна» відсторонили автора програми Валентина Чернявського. Як пояснив в коментарі «Новій Добі» сам журналіст каже, що наразі серед редакторів програм телеканалу шукають нового ведучого для проекту. Журналіст зазначив, що генеральний директор ОДТРК в особитстій розмові з ним причиниою відсторонення назвав «безграмотність та невідповідність зовнішності формату передачі». Хоча за більш ніж рік виходу в ефір програми жодних нарікань з боку керівництва на ці аспекти не було.

– Форматом програми «Країна, яка нам потрібна» передбачено обговорення гострих для Черкащини тем в прямому ефірі. Те, що вона у такому вигляді, не потрібна новому керівництву каналу, стало зрозуміло ще у середині жовтня, – каже Валентин Чернявський. – Тоді не відбувся ефір ток-шоу, запланований на 17 жовтня 2013 року і присвячений початку виборчої кампанії – 2013. На ефір ми запросили КВУ та інших експертів з цього питання, громадські організації. Чому зняли? Як нам пояснили, тому, що ми не запросили на ефір представника ЦВК у Черкаській області. Хоча такої посади не існує в природі. А ОВК на той час ще не сформували.

Того дня замість звичної гостро-аналітичної «Країни, яка нам потрібна» в ефір вийшла телепрограма про реалізацію соціальних ініціатив Президента на Черкащині. А за кілька днів потому заяву на звільнення написав адміністратор та гостьовий редактор ток-шоу Денис Колесник. На своїй сторінці у «Фейсбук» причиною звільнення він назвав «небажання у найближчі 2 місяці працювати у форматі однобокого «позитивного рупора» на користь сумнозвісної «Хімічної Королеви».
– Всі теми в програмі ми намагалися висвітлювати різнобічно, – додав Валентин Чернявський. – Експертів і небайдужих запрошували з кожної сторони питання чи конфлікту. Жителі області могли задати питання як у прямому ефірі, так і на черкаському форумі.

Після зірваного ефіру 17 жовтня програма у звичному форматі виходила ще двічі. Як кажуть журналісти, замість «живих» ефірів це були записи.\” 24 жовтня був прямий ефір з Державною виконавчою службою. Останню ж передачу гендиректор «Росі» Олександр Трухманов перервав посеред трансляції.

– Серед гостей на трибуні тієї програми був Олександр Радуцький, – пояснив Валентин Чернявський. – Він активно брав участь у програмі. Ставив спікерам багато запитань по темі програми, що стосувалася проблемних іпотечних кредитів. Керівництво телеканалу розцінило це як передвиборну агітацію кандидата, який на момент ефіру уже був зареєстрований у ЦВК. Але справа в тому, що це був повтор програми, записаної на початку серпня. В титрах програми Радуцький був зазначений як директор комунального підприємства та депутат міської ради. А за законом, якщо політик не виголошує прямих закликів голосувати за себе, то це не є агітацією.

Наразі програма, героїв якої цитували всі черкаські ЗМІ, шукає своє обличчя. Але Валентин Чернявський запевнив, що має твердий намір боротися з цензурою до кінця.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x