Аномально теплий листопад корисний для озимини

Аномально теплий листопад корисний для озимини

Вересень цього року був надто холодним і дощовим, що заважало вчасно посіяти озимі культури. Лише після припинення опадів у жовтні Черкащина масово приступила до сівби озимих.
– Майже 80 відсотків площ було посіяно в жовтні, а це значно пізніше, ніж зазвичай. Тому озимина наразі ще не на тій фазі розвитку, вона недорозвинена порівняно з тим, як мало б бути на цей період. Щоб рослина розвивалася, їй треба середньодобова температура вище +5. І нинішній сплеск тепла пізньої осені (на 4-7 градусів вище норми) якраз їй на користь: рослини добирають те, чого не встигли, – пояснює Тетяна Базаєва, агрометеоролог Черкаського обласного Гідрометцентру.
Але пані Базаєва зауважує, що вересневе й листопадове тепло – різні речі, бо надто різниться тривалість дня. У листопаді день короткий, тому озимина низькоросла, зате у неї хороша коренева система.
– На жаль, це тепло ненадовго і його не так багато, як здається. Крім того, аномальне тепло так само, як і холод, – це стрес для рослини. Іноді рослини не можуть пристосуватися, визначити для себе, це осінь чи весна. І коли у вересні в декого починали цвісти яблуні на дачах – це, звісно, погано, рослини збили свій природній ритм, – додає Тетяна Володимирівна.
За інформацією Черкаського обласного Гідрометцентру, до кінця листопада погода буде похмурою, з короткочасними холодними дощами та поступовим зниженням температурного фону. Суттєвого тепла очікувати вже не варто.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x