Вступна кампанія-2014: нові правила

Вступна кампанія-2014: нові правила

Днями Міністерство освіти Міністерство освіти й науки України (МОН) оголосило нові правила вступу до ВНЗ України, що діятимуть уже в наступному році. Найстуттєвіші зміни полягають у тому, що серед абітурієнтів з’явиться ще одна категорія, це ті, кому до результатів ЗНО нарахують 70 додаткових балів. Крім того, деяким ВНЗ дозволять встановлювати свій перелік предметів для вступу. реба – про це «Нова Доба» дізналася з повідомлення прес-служби МОН.

Як і у попередні роки, для того, щоб абітурієнта допустили до конкурсу йому потрібно подати до ВНЗ сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів. Перелік предметів, які необхідно складати для вступу на ту або іншу спеціальність, можна подивитися у відповідному доповненні до Умов прийому – у переліку конкурсних предметів ЗНО, єдиному для всіх ВНЗ. Незалежно від того, до яких ВНЗ буде вступати абітурієнт, набір предметів на ту або іншу спеціальність буде однаковим.

Але з наступного 2014 року університети, які мають статус дослідницьких матимуть право встановлювати власний перелік конкурсних предметів на ту або іншу спеціальність.

Як і торік, прохідний мінімум, то він залишився колишнім: 124 бала – з непрофільних предметів і 140 балів – з профільних. Також у ВНЗ залишилося право підвищувати прохідний мінімум з профільних предметів (раніше деякі ВНЗ підвищували його до 150-170 балів), а також встановлювати не одну, а дві профільні дисципліни. Як і цього року, у 2014-му середній бал атестата, переведений за 200-бальною системою, теж буде враховуватися в загальній сумі балів абітурієнта.

У 2014-му зберігаються додаткові бали для призерів всеукраїнських етапів олімпіад і конкурсів-захистів робіт учнів-членів Малої академії наук (МАН). Нагадаємо, за диплом першого ступеня таким абітурієнтам, як і колись, нараховують 50 додаткових балів, другого – 40, а третього – 30. Але олімпіадники одержать ці бали лише в тому випадку, якщо будуть вступати на ту спеціальність, для якої їхній переможний предмет – профільний. А переможці конкурсу МАН – якщо секція, у якій вони писали свою роботу, відповідає спеціальності, на якій вони планують навчатись. Щоб не виникло плутанини, якій секції яка спеціальність відповідає, у нових Умовах прийому є доповнення, де це чітко прописано.

У наступному році з\’явиться ще одна категорія абітурієнтів, кому нарахують додаткові бали, – ті, у кого є «найкращі інтелектуальні досягнення»: винахідники з патентом, переможці міжнародних, всеукраїнських олімпіад, турнірів і конкурсів, у тому числі конкурсу МАН (9-11 класи). Ці діти зможуть одержати до 70 додаткових балів, якщо ввійдуть до 100 найкращих в Україні.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x