В Черкасах Любко Дереш презентував дві книги

В Черкасах Любко Дереш презентував дві книги

Український письменник Любко Дереш в 29 років написав 11 книг. У 17 років народився його перший роман «Культ», назва якого і стала передбаченням подальшої долі молодого автора. Адже наразі він входить у десятку найпопулярніших українських письменників. З презентацією своїх нових книг «Остання любов Асури Махараджа» і «Миротворець» Любко Дереш нещодавно завітав до ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Про це «Новій Добі» розповів власний кореспондент.

Автор розповів, як уперше відчув у собі потяг до написання художніх творів ще в університеті. У той час він навчався на спеціальності «облік та аудит». Саме тоді Любко усвідомив, що насправді професія бухгалтера чужа для нього. І Дереш спробував себе у літературі. Відверто зізнався, що це твори Юрія Андруховича навчили його писати «по-українськи».

– У своїх творах я спілкуюсь як із читачем, так і з іншими авторами, – розповідає молодий письменник, – хоча іноді складно дібрати слова. Усвідомлюєш, що всі вони були вже сказані до тебе.

Роман «Остання любов Асури Махараджа» про любов демона до українки та збірку повістей «Миротворець» світ побачив у вересні цього року. Обидві книги – частини трилогії, яку автор умовно називає «Синайський цикл». Третя частина, збірка оповідань, вийде наступної весни. Проте Дереш приховує назву та зміст майбутньої книги.

– «Остання любов Асури Махараджа» – це своєрідний жест пошани моїм вчителям, Лесі Українці та Івану Франку, – говорить Любко, – людям, які свого часу звертали погляди на Схід та його філософію.

Книги Дереша особливо популярні серед молоді. Дехто засуджував його за «гостреньке слівце». Проте письменник запевняє, що тепер він переглянув свої погляди на такий спосіб вираження власної літературної думки.

– Дереш виявився не таким, як я його уявляла, – розповідає Яна Бондаренко, студентка-журналіст ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, – він – абсолютна протилежність своїм героям: чемний, дещо сором\’язливий та напрочуд щирий. Перечитала шість його книжок, деякі з них – неодноразово. Улюблена книга – «Поклоніння ящірці». Якщо чесно, навіть не знаю, де вона зараз. Дала комусь почитати, ті під враженням передали ще комусь, і так моя книга стала кочівником.

Довідково: Книга Дереша «Миротворець» потрапила до списку премії «Книга року ВВС-2013». Усього до нього увійшли 20 книжок.

Олександра Палій

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x