Черкаські держекоінспектори назвали штрафи за незаконно зрубані ялинки

Черкаські держекоінспектори назвали штрафи за незаконно зрубані ялинки

З метою посилення державного контролю за охороною лісів та інших зелених насаджень від самовільних рубок в області щорічно за ініціативою Держекоінспекції у Черкаській області спільно з державними лісогосподарськими підприємствами області, УМВС в Чекраській області проводиться операція «Новорічна ялинка». Про це «Новій Добі» повідомили в прес-службі відомства.

В ході проведення операції здійснюються перевірки лісогосподарських підприємств, які здійснюють заготівлю ялинок, пунктів реалізації, ймовірних шляхів перевезення новорічних ялинок.

За незаконно зрубане дерево (сосну чи ялинку) КУпАП передбачено відповідальність у вигляді штрафу для громадян від 85 до 170 гривень, для посадових осіб – від 119 до 204 гривень, якщо ялина зрубана в лісі. За знищене дерево в межах населеного пункту сума штрафу складає для громадян – від 170 до 510 гривень, для посадових осіб – від 510 до 850 гривень.

Окрім штрафу природоохоронним законодавством України передбачено відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 51 до 255 гривень. з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, а також відшкодування збитків, заподіяних державі, внаслідок знищення або пошкодження дерев, які розраховуються в залежності від діаметра стовбура дерева.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x