19 грудня – День святого Миколая

19 грудня – День святого Миколая

Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов\’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.

19 грудня - День святого Миколая

19 грудня – День адвокатури

Діяльність адвокатів регламентується законом України «Про адвокатуру». Відповідно до закону, адвокатура є добровільним об\’єднанням, головне завдання якого — захищати права і свободи всіх людей, які їм гарантує Конституція. Український адвокат визнаний захисником не тільки громадян своєї країни, але й іноземців, осіб без громадянства та інших членів суспільства.

Завдяки людям, на честь яких був заснований День адвокатури України, в країні може вершитися правосуддя. Основна мета адвоката — знайти правду і захистити інтереси підсудного законними і моральними шляхами.

19 грудня - День святого Миколая

Події
1686 — згідно зі сюжетом відомого роману Даніеля Дефо, Робінзон Крузо залишив обжитий ним острів, пробувши на ньому 28 років, два місяці і 19 днів.
1863 — англієць Фредерік Волтон запатентував лінолеум.
1890 — у Петербурзі відбулася прем\’єра опери «Пікова дама» Петра Чайковського.
1909 — у Німеччині засновано футбольний клуб «Боруссія».
1915 — Казимир Малевич уперше оприлюднив у Петрограді 39 безпредметних робіт, серед яких був і знаменитий «чорний квадрат».
1917 — у Києві завершився Всеукраїнський з\’їзд рад. Всупереч намірам більшовиків більшість з двох тисяч його делегатів підтримала Центральну Раду. Відтак 124 члени РСДРП(б) на чолі з Володимиром Затонським переїхали до Харкова, де об\’єднались з депутатами III з\’їзду Рад Донецького і Криворізького басейнів і провели 24—25 грудня спільний з\’їзд рад (близько 200 осіб), на якому проголосили Україну республікою рад та визнали її частиною Росії.
1917 — У Канаді іграми в Монреалі і Торонто стартував перший чемпіонат Національної Хокейної Ліги (НХЛ).
1918 — В Одесу прибули французькі війська.
1919 — Більшовики оголосили Харків столицею України.
1920 — наказом Кримревкому оголошувалося, що на всьому Кримському півострові негайно, «з моменту оголошення цього наказу», припиняється видача пенсій всім тим, хто до того часу їх отримував.
1941 — 15-літня англійська принцеса Єлизавета (нинішня королева) виступила в спектаклі «Попелюшка» для англійських солдатів.
1941 — Після невдалої спроби захопити Москву і першої у Другій світовій війні поразки німецьких військ Адольф Гітлер прийняв на себе командування армією і провів кадрові перестановки серед вищих армійських офіцерів.
1946 — початок Індокитайської війни — боротьба в\’єтнамських націоналістів проти французької колоніальної адміністрації, що закінчилася розділенням В\’єтнаму на дві держави.
1972 — На Землю повертається екіпаж американського космічного корабля «Аполон-17». Цим польотом завершується американська місячна програма.
1974 — У магазинах США з\’явився у продажу «Altair 8800», саморобний комп\’ютерний набір вартістю 397 доларів.
1980 — відкриті станції київського метрополітену «Тараса Шевченка», «Петрівка» і «Проспект Корнійчука» (нині «Оболонь»).
1981 — відкриті станції київського метрополітену «Площа Льва Толстого» і «Республіканський стадіон» (нині «Олімпійська»).
1984 — У Пекіні прем\’єр-міністри Великої Британії Маргарет Тетчер і КНР Чжао Цзіян підписали угоду про повернення в 1997 році британської колонії Гонконг під юрисдикцію Китаю при умові збереження в ньому протягом наступних 50 років капіталістичної системи.
1986 — Радянський лідер Михайло Горбачов віддав розпорядження звільнити відомого правозахисника Андрія Сахарова і його дружину Олену Боннер із заслання в Горький, міста, закритого для відвідування іноземцями.
1991 — Швеція визнала незалежність України.
1997 — Прем\’єра американського фільму «Титанік». Уже через 25 днів після початку прокату цей фільм окупить свій великий бюджет у 200 мільйонів доларів.
1997 — MTV заборонило до показу кліп «Prodigy», вважаючи, що ролик «Smack My Bitch Up» принижує суспільну мораль.
2001 — вийшов у світ кінофільм «Братство Персня» — екранізація першої частини трилогії Дж. Р. Р. Толкіна «Володар кілець».

19 грудня - День святого Миколая

Народились
1830 — Мордовець Данило Лукич, український і російський письменник, історик.
1851 — Гінсбург Мойсей, підприємець, меценат, дійсний кормерційний радник.
1852 — Альберт Майкельсон, американський фізик, експеримент якого заклав сумніви в існування ефіру.
1873 — Філянський Микола, український поет, музеєзнавець.
1875 — Мілєва Марич, перша дружина Альберта Ейнштейна, яку деякі дослідники-біографи вважають співавтором його революційних наукових ідей.
1898 — Микола Тараканов, український хоровий диригент і педагог, народний артист України.
1906 — Брежнєв Леонід Ілліч, радянський державний і партійний діяч, генеральний секретар ЦК КПРС (1964–1982).
1915 — Едіт Піаф, французька співачка — «голос Парижа».
1920 — Руденко Микола, український поет, письменник, філософ, правозахисник, засновник Української Гельсінської Групи (УГГ).
1944 — Анастасія Вертинська, радянська акторка («Людина-амфібія»).
1946 — Фейтфул Меріанн, англійська співачка й акторка.
1959 — Марія Матіос, українська письменниця («Нація», «Солодка Даруся»…)
1963 — Тіль Швайґер, німецький актор, режисер і продюсер («Достукатися до небес», «Лара Крофт»).
1964 — Беатріс Даль, французька акторка («Помста жінки», «Бажання», «Ніч на Землі»).
1964 — Арвідас Сабоніс, радянський і литовський баскетболіст, один із найкращих центрових світу 1980-х років.
1969 — Азіза Мустафа Заде — азербайджанська джазова піаністка, співачка та композитор.
1972 — Алісса Мілано, американська акторка.
1974 — Мідж Амор, бас-гітарист фінського гурту «H.І.M.»
1975 — Кристовський Володимир, лідер гурту «Уматурман».
1980 — Джейк Джилленголл, американський актор («Горбата гора», «Післязавтра»).

19 грудня - День святого Миколая

Померли
1741 — Вітус Беринг, данський морський офіцер на російській військово-морській службі, дослідник Камчатки, Тихоокеанського узбережжя Росії та західних берегів Північної Америки, капітан-командор російського флоту.
1996 — Марчелло Мастроянні, найзнаменитіший італійський актор («Білі ночі», «Солодке життя», «Вісім з половиною», «Місто жінок»).

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x