На Черкащан чатує ентеровірусна інфекція

На Черкащан чатує ентеровірусна інфекція

Випадки гострого захворювання, яке викликається кишковими ентеровірусами, усе частіше реєструють медики. Як інформує КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я Черкаської міської ради», потрапляючи в організм, вірус шукає слабке місце і вражає його, з часом охоплюючи весь організм. Ентеровірус може спровокувати дуже багато захворювань, в тому числі і вірусний менінгіт.

За повідомленням Державної санітарно-епідеміологічної служби України зростання захворюваності спостерігалось у Львівській області. В липні 2013 року захворіло 42 особи (у тому числі – троє дітей віком 5, 6, 8 років та 17 дітей віком від 15 до 17 років) з клінічно встановленим діагнозом «серозний менінгіт» або з підозрою на серозний менінгіт. Перебіг хвороби легкий та середньої важкості.

Зараження ентеровірусами відбувається водним, харчовим, контактно-побутовим, аерозольним шляхом.

Збудники ентеровірусної інфекції надзвичайно стійкі в навколишньому середовищі та можуть протягом довгого часу зберігатись в стічних водах, відкритих водоймищах, предметах побуту, продуктах харчування (молочні продукти, овочі, фрукти, ягоди). В холодильнику вірус зберігається декілька тижнів, в замороженому вигляді – місяцями. Проте збудник швидко гине при кип’ятінні, термічній обробці.

Найбільш сприйнятливими до інфекції є діти у віці від 3 до 6-ти років.

Симптоми ентеровірусної інфекції різноманітні: захворювання може протікати у вигляді серозного менінгіту (частіше у дітей), ангіни, респіраторної інфекції (нежить, підвищення температури), кишкової інфекції (блювання, пронос).

Серозний менінгіт – це найважча форма хвороби.

Захворювання починається гостро – з підвищення температури до 39ºС, головного болю, блювоти, болю в животі, попереку, катаральні прояви (нежить, біль в горлі) іноді, в тяжких випадках виникає судомний синдром.

До інших проявів ентеровірусної інфекції відносяться ураження оболонок серця, гепатити, сепсис. Менш небезпечні форми ентеровірусної інфекції у виглядів трьохдобової лихоманки з висипом або без, герпетичної ангіни, везикулярного фарингіту, кон’юнктивіту, гастроентериту та інші.

Так як симптоми захворювання неспецифічні та схожі на прояви гострих респіраторних вірусних інфекцій, при їх появі слід негайно звернутись до лікаря для встановлення діагнозу та призначення відповідного лікування.

Джерелом інфекції може буди як хвора людина так і безсимптомний носій. До речі, безсимптомне носійство відмічається в 80% випадків.

Профілактика ентеровірусної інфекції полягає в дотриманні правил особистої гігієни (миття рук перед прийомом їжі), купанні у дозволених для цього місцях, дотриманні питного режиму (пити бутильовану або кип’ячену воду), ретельному митті овочів та фруктів.

При виявленні хворих в організованих колективах рекомендоване вологе прибирання приміщень не рідше двох разів на день з використанням дезінфекційних хлоровмісних засобів.

Не слід допускати відвідування школи чи дитячого дошкільного закладу дитиною з проявами захворювання.

При перших ознаках захворювання у дитини необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Дотримання цих нескладних правил у побуті надійно захистить Вас від захворювання на ентеровірусну інфекцію.

Якщо ж захворювання не вдалося уникнути, то не займайтеся самолікуванням. При появі перших симптомів інфекційного захворювання негайно звертайтесь за медичною допомогою в лікувально-профілактичні заклади за місцем проживання.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x