ІІІ Всеукраїнська наукова конференція «Візуальність в української культурі», яка присвячена 200 – річчю з Дня народження Тараса Шевченка


9-10 жовтня 2013 р. у Черкаському обласному художньому музеї та Шевченківському національному заповіднику м .Канів, у спільному форматі з Українським фестивалем графічного дизайну «Три крапки» відбудеться ІІІ Всеукраїнська наукова конференція «Візуальність в української культурі», яка присвячена 200 – річчю з Дня народження Тараса Шевченка.

Мета конференції: створення міждисциплінарного поля для полілогу філософів, культурологів, мистецтвознавців, музейних працівників для теоретичного осмислення традицій та перспектив розвитку візуальної культури в Україні та виявлення можливостей спільних проектів.

Основні питання конференції:
- Етнорегіональні виміри візуальності у добу мультимедійних технологій.
- Візуальні рецепції Тараса Шевченка: перспективи існування українського світу.
- Образи-архитипи українського традиційного мистецтва.
- Транс-виміри візуальності у часопросторі культури.
- Музей як феномен візуальної культури.
- Технології і конвенції візуальної репрезентації та художньої образності.
- Медіаконструювання реальності та візуальні наративи.
Формування візуальної культури у професійній освіті.

У форматі конференції у Черкаському обласному художньому музеї відбудуться:
- фестиваль графічного дизайну «Три крапки», де засобами соціального плакату крізь призму поезії Т. Г. Шевченка висвітлюються актуальні соціальні, екологічні та духовні проблеми сьогодення;
- відкриття Всеукраїнських художніх виставок Дирекції художній виставок Міністерства культури України «Мамаї і мамаївни» і Всеукраїнської художньої виставки «Україно, Україно, славний край козачий».

За результатами конференції буде видано спеціальний збірник тез та доповідей конференції.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода