На місці пожежі в Чорнявці з’явиться нова церква

На місці пожежі в Чорнявці з’явиться нова церква

Якою вона буде, наразі вирішують громадою в Чорнявці.
У Чорнявці селяни і досі не можуть оговтатись від страшної пожежі, яка знищила їхню перлину – півторастолітній дерев’яний храм «Петра і Павла», який був окрасою й предметом гордості не лише їхнього села, а й району. Вона вигоріла дотла у неділю 26 липня. Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаській РДА.

Але громаду села не залишили наодинці з проблемами – наступного ж дня після пожежі керівник району Костянтин Омараглієв зустрівся з людьми, разом прийняли рішення відновити храм. Учора голова адміністрації та його заступники знову зустрілися з жителями села, активом церкви, аби обговорити, яким має бути новий храм у селі.
– Біда, як ніколи згуртувала людей, – каже настоятель Петро-Павлівської парафії ієрей Іван. – Для цього люди готові давати свої пожертви грошима, працею, молитвами – хто чим багатий. У такому випадку ми потішимо свою душу, душу наших сучасників та тих хто бачив і тримає у своїй пам’яті її світлий образ. Якою їй бути – дерев’яною чи з цегли вирішувати громаді. Дерев’яна церква – спокуслива, але є гіркий досвід пожежі. Не хочеться вкладати людську душу, щоби потім втратити за день все. Нехай будемо будувати 3-5 років, але зробимо навіки. Проте це моя думка, а вирішувати громаді, щоб була думка одна.
Частина жителів села переконують, що збудувати цегляну церкву їм буде не під силу.

– Сьогодні є вогнезахисна обробка, після якої конструкція з будь-якого матеріалу, нехай навіть самого вогненебезпечного, набуває протипожежні властивості і, при виникненні пожежі буде перешкоджати його поширенню, – каже сільський голова Василь Супрун. –Якщо ми будемо прогнозувати, що ось знову трапиться пожежа, то нового храму не збудуємо.
– Остаточне рішення за жителями села. А для цього потрібно, щоб в своїх округах попрацювали депутати сільської ради. Потрібно підрахувати, скільки приблизно громада може зібрати коштів для початку будівельних робіт. На території села працюють сільгосппідприємства, які теж зацікавлені в добробуті громади. Я думаю, кожен сільгоспвиробник буде готовим допомогти своєму села. Прорахувати витрати. І вже тоді приймати рішення, але час треба використовувати продуктивно, – порадив перший заступник голови адміністрації, депутат районної ради, який активно сприяє соціально-економічноому розвитку цього населеного пункту, Сергій Степанюк.
Жителі села прийняли рішення створити благодійний фонд з відбудови церкви і найближчим часом зібрати сходку села, аби остаточно вирішитися, яким має бути зведений на попелищі новий храм.

– Зі свого боку, ми підтримаємо всі ініціативи громади, допоможемо в пошуку інвесторів, благодійників та спонсорів, які посприяють у відбудові церкви для громади, – пообіцяв керівник району. – Наше завдання як виконавчої влади – не заважати і допомагати.

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x