У Черкасах зірвано вибори?

У Черкасах зірвано вибори?

Черкаська обласна організація Комітету виборців України звертається до Центральної виборчої комісії із проханням втрутитися в діяльність Черкаської міської виборчої комісії Черкаської області і забезпечити організацію виборчого процесу на території міста Черкаси із дотриманням вимог законодавства, а також принципів рівності та права бути обраним. Відповідне звернення розміщене на сайті ЧОО КВУ. Також на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» це прокоментував очільник ЧОО КВУ Максим Михлик.

«Фарс. Те що мало стати драмою – стрімко переростає у фарс. Черкаська ТВК, проігнорувавши недвозначну вказівку ЦВК, не зареєструвала список ПВД на вибори до Черкаської міської ради. І навіть більше: використовуючи сумнівну аргументацію, скасувала реєстрацію Сергія Одарича на посаду міського голови. Іншими словами, ТВК взяла на себе функцію виборця – визначити, хто має бути обраним.
Фактично ТВК колегіально заявила: «Ми нездатні нормально організувати вибори. Розпустіть нас». Тепер у ЦВК не залишається вибору і інших важелів впливу на буремну ТВК, ніж сформувати її новий склад. Який повинен буде виправити помилки і відразу зареєструвати список ПВД і Сергія Одарича.

Ще раз нагадую, що КВУ звернулось з листом до ЦВК із проханням втрутитися в діяльність Черкаської ТВК і забезпечити організацію виборчого процесу на території міста Черкаси з дотриманням вимог законодавства, а також принципів рівності та права бути обраним. Лист надісланий офіційно і ми чекаємо відповіді.
У Черкасах зірвано вибори?
Перед новою ТВК, якщо така буде створена, стоятиме надважке завдання – організувати вибори в строк, передбачений законом. Чи вдасться це новому складу ТВК (враховуючі, що члени комісії не проходили навчання і не знають особливостей закону про місцеві вибори) – передбачити дуже важко. Можливо, матимемо перенесення дати виборів.

Варто зауважити, що всі дії, які відбувались навколо конфлікту по лінії ТВК-ПВД, вже спотворили хід виборчого процесу в Черкасах і змінили весь дискурс кампанії. Замість того, аби говорити про стан інфраструктури, конкурувати програмами і обговорювати шляхи розвитку міста, інформаційний контекст перейшов в площину «розборок», особистих протистоянь і юридичних махінацій. Всі ці події створили надзвичайно сприятливий фон для виборчої кампанії діючого міського голови, адже відволікли виборців від нагальних проблем міста і акцентували увагу на несправедливості відсторонення від виборів. А виборець наш часто любить і допомагає ображеним. Тож інтрига виборів міського голови в Черкасах, якщо такі відбудуться законно, поступово зникає», – йдеться у коментарі.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x