Визначено кандидатів на звання лауреата премії ім. О. Влизька

Визначено кандидатів на звання лауреата премії ім. О. Влизька

Традиційно, в кінці року, конкурсна комісія з визначення лауреата премії ім.О.Влизька провела засідання та розглянула пропозиції, які було подано на звання лауреата 2017 року. До комісії надійшли пропозиції від колективу районної бібліотеки, про відзначення премією, автора книги (нашого земляка, уродженця м.Шполи, тепер проживає в Смілянському районі), Мошенського Сергія Петровича, книга «Куцівський бурлака», (вид.м.Черкаси, 2016 рік), невідомі сторінки біографії лірника українського слова, кобзаря трагічної долі українського селянства Тодося Осмачки. Сергій Петрович зробив велику справу зібравши по крихітці, по зернині невідоме і мало відоме про Тодося, спогади його односельчан. Автор розпитував жителів села, тих, хто про нього щось пам’ятає і збагнув, що правду про людину переорали, а ярмо брехні повісили на зігнутий над храмовим куполом хрест. Краєзнавець розгортав віхи історії, щоб віднайти бурштинову душу свого земляка, відмиваючи від бруду радянської ідеологічної брехні, чесне ім’я Тодося Осмачки – і світло його пам’яті пробилося через морок часу і відстані. Всі матеріали в книзі подані мовою оригіналу, щоб зберегти неповторність колоритної мови села Куцівки Смілянського району. Переповідаючи стражденну долю українського письменника Тодося Степановича Осмачки, ще як слід не поціновано на Батьківщині, не реабілітовано в серцях земляків у рідному селі. Автор запропонував читачам і власні, вилиті з його зболеної душі поетичні рядки. Книга доповнена і фото значимих місць села Куцівка, пов’язаних з ім’ям письменника. \”Нова Доба\” про це дізналася в Шполянській РДА.

Рецензуючи книгу автора, Наталя Макур, директор Шполянської ЦБС, підкреслила, що письменник, як людина дуже цікавий,- він самодіяльний автор і композитор, гарно співає. Неодноразово зустрічався з дитячим читачем, дорослими користувачами нашої бібліотеки. В 2013 році вийшла з друку книга «Дорога до храму». Друкувався в: «Смілянських обріях», «Сміла», «Шполяночка», «Земля», «Черкащина регіональна», «Склянка часу», «Шполянські вісті».Тож ,можна з впевненістю сказати, що прочитавши книгу Сергія Мошенського «Куцівський бурлака» багато хто захоче відкрити Тодося Осмачку особисто для себе.

Від колективу районного інформаційного щотижневика «Шполяночка+», Наталя Сторчак, редактор, представила подання на розгляд комісії та рецензувала книгу Михайла Федотовича Слабошпицького «Велика війна 2014…:Україна:виклики, події, матеріали» (м.Київ, 2015 рік); книжка про війну і суспільство. Про наші надії і розчарування. І – про обов’язок влади перед народом. Автор понад двох з половиною десятків різножанрових книжок. Серед них — казки, оповідання й повісті для дітей, літературні портрети Василя Земляка, Павла Загребельного, Романа Іваничука, документалістика й публіцистика, біографічна проза. Найвідоміші його твори: роман-есе «Марія Башкирцева», роман-колаж «Никифор Дровняк із Криниці», роман-біографія «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)», біографічна повість «Українець, який відмовився бути бідним, Петро Яцик», збірка біографічних нарисів «Не загублена українська людина». Особливої популярності набула його книжка художніх оповідей з національної історії «З голосу нашої Кліо». Лауреат дев\’яти літературних премій (імені Олександра Білецького, Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Коцюбинського, братів Лепких тощо). Активно займається громадською діяльністю. Був першим головою секретаріату Української всесвітньої координаційної ради. Нині виконавчий директор Ліги українських меценатів, один із засновників міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика та головний редактор видавництва «Ярославів Вал».
Книга українського письменника та публіциста Михайла Слабошпицького «Велика війна 2014… Україна», – це збірка документальних творів – інтерв’ю і репортажів – та аналітичних статей, присвячених війні на Донбасі. «Велика війна 2014… Україна» стала своєрідним продовженням книги «Гамбіт надії» про Майдан. Михайло Слабошпицький каже: у ній уже є передчуття війни. Нову книжку публіцист почав писати після захоплення Слов’янська. Як щоденник – просто записував історії, які чув або бачив, розповідає автор. Героями стали люди, так або інакше причетні до подій на сході України. «З одного боку, було бажання звільнитися від цієї тривоги, яка охопила кожного. З іншого, було відчуття колосальної важливості матеріалу, адже мине час, і забудуться всі герої. А їх надзвичайно багато», – зауважує Слабошпицький.

Важливо, що Михайло Слабошпицький, неординарна, відома особистість своєю громадянською позицією, творчо-обдарована і цікава в спілкуванні людина, теж наш земляк, народився в селі Мар’янівка. Спостереження, доповнення, та свої роздуми про авторів книг, крім Наталії Мазур та Наталії Сторчак висловили: Олександр Діхтяренко, Сергій Ткаченко.
Обговорення книг авторів С.Мошенського «Куцівський бурлака» та М.Слабошпицького «Велика війна 2014..» буде продовжено до початку лютого. Тож, кожен, хто знайомий з цими книгами, чи самими авторами можуть надавати інтерв’ю на місцеве телебачення та в пресі, ділитись своїми враженнями від прочитаних книг.
Наступне засідання комісії, яке відбудеться на початку лютого, визначить переможця конкурсу, а в день народження поета О.Влизька 17 лютого, буде вручено диплом лауреата та грошову винагороду.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x