Любко Дереш у Черкасах розповідав про щастя, майбутнє та рефлексії

Учора черкасці разом із МГО «Книжковий маестро» відкрили новий літературний сезон. Потішити містян літературною новинкою приїхав відомий український письменник Любко Дереш. Він презентував свій роман «Спустошення». Відтак, послухати про книгу, що розповідає про ілюзії, які ми часто створюємо, як ми втрачаємо самі себе і чи зможе людина пізнати свою глибинну суть зібралося чимало поціновувачів сучасної літератури у Черкаському художньому музеї. Підготували таку зустріч оновлена команда «Книжкового маестро» та студенти 3-го курсу ЧНУ ім. Б. Хмельницького спеціальності «Видавничий бізнес», інформує власний кореспондент «Нової Доби».

– Цього літературного сезону ми взяли дуже інтенсивний темп. На черкасців чекають творчі зустрічі фактично одна за іншою: нині у нас гостює Любко Дереш, 7 жовтня Віталій Портников презентуватиме свій твір, буквально за кілька днів відбудеться зустріч із психологом Людмилою Балабухою, – повідала присутнім про плани «маестрівців» очільниця громадської організації Людмила Фіть. – Ми, чесно, відмовлялися від такого графіка всіма силами, проте, оскільки у нашому місті обмежена кількість книгарень, немає книгарні «Є», видавцям немає куди приїздити. Тому ми наразі – єдиний місток, який з’єднує Черкаси з іншим літературним світом.

Роман «Спустошення» Любка Дереша – це розповідь письменника про трьох чоловіків, які опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо та історії. Сам автор зізнається, що твір – це його особиста рефлексія щодо тих подій, які відбуваються нині в Україні, адже література – це не журналістика, вона не може, та й не повинна, відображати події у репортажному стилі. Усі події письменник має осмислити, пропустити через себе і подати так, як він то бачить, знає і відчуває.

– Книга – досить актуальна на сьогодні для України, оскільки ми маємо справу з багатьма гарячими подіями. І перед багатьма письменниками нині постає певна відповідальність якось рефлексувати те, що відбувається в країні. Коли почалася війна на Сході, у письменницькому середовищі виникло питання чи писати про війну, а якщо писати, то як це робити. Табір літераторів розділився на дві частини: хтось вважає, що писати потрібно вже зараз, а інші переконані, що потрібно дати подіям час – років 15-20. У будь-якому разі письменник має рефлексувати важливі йому події, залишаючись на території літератури, – пояснив літератор. – Ця книга – моя рефлексія на те, що ми нині проживаємо в Україні, і водночас на те, що відбувається глобально у світі. Адже не можна сприймати події вирваними із загальносвітового і загальнолюдського контексту. Цей роман я писав так, щоб він був зрозумілий не лише українському читачеві, а й європейському.

Фоторепортаж із творчої зустрічі можна переглянути тут

Над твором Любко Дереш працював майже 3 роки. Автор переконаний, що сучасний світ перебуває у певній цивілізаційній кризі, і вона не зводиться лише до політичних протистоянь чи політичних конфліктів, а йдеться і про боротьбу за територію та ресурси. Сучасні філософи, з якими і згодний Любко Дереш, кажуть, що сучасна криза полягає у кризі сенсів – людство вичерпало свої сенси, заради яких воно існувало раніше і вже не може відповісти на питання «Для чого ми це все робимо»?

Перенесення людської свідомості у комп’ютерну мережу, загарбання нових територій і навіть колонізація планет, усвідомлення своїх глибинних сенсів і можливостей. Саме це коло питань автор порушує у своєму новому романі і зауважує, що, якщо поглянути глибоко всередину людини із запитанням «Що ж далі?», ми знайдемо відповідь «Спустошення». Так він пояснив і назву книги, і дизайн її палітурки – велике око, що пильно вдивляється у середину.

Черкаси ж письменник відвідує не вперше. Розповідає, що місто йому імпонує за своїм темпом життя і миролюбивими усмішками людей.

– У Черкасах буваю не часто, але регулярно. Маю тут багато друзів та друзів із Черкас у Києві. Мені Черкаси близькі. От навіть, приїхавши сьогодні, зміг ще раз переконатися, що тут особливі люди, аура та атмосфера, спокій. Тут дуже унікальний клімат. А ще я сьогодні переконався, що тут особливі жінки – вони всі трішки ворожки, феї такі, щось добре несуть, – зауважив Любко Дереш.

Водночас письменник у своєму приїзді мав ще одну місію – презентувати містянам проект «Видавництва Анетти Антоненко» «Озвучимо книжки для незрячих», що має на меті запросити приєднатися до акції черкаські телекомпанії, радіостанцій, творчі колективи озвучити улюблені книжки для людей із вадами зору.

Анна Сакун

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x