«Красою без кордонів» вражали черкасців люди з інвалідністю

Учора в Галереї народного мистецтва України в Черкасах відбулося відкриття фотовиставки про людей з інвалідністю «Краса без кордонів». Все – аби показати суспільству, що інвалідність не є перешкодою для краси і творчості, а люди з обмеженими можливостями можуть жити повноцінним і цікавим життям. Таку ідею втілили Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр та черкаський фотограф і фоторепортер «Нової Доби» Олександр Рибалка, запросивши 8 моделей-людей з особливими потребами із театральної студії «Рампа», що функціонує при Центрі «Перспектива», інформує власний кореспондент.

Фотовиставка містить 16 робіт, у яких запрошені актори показали себе у різних театральних образах. Дівчата-моделі обрали для себе традиційні костюми принцес, казкових героїнь та українських майстринь. Чоловіки ж показали свій характер в мужніх образах тореадорів, ковбоїв та мафіозі. Усього – по 2 образи на одного учасника.

Світлини із фотопроекту та фоторепортаж із відкриття виставки можна переглянути тут

– У своєму центрі ми проводили спеціальний тренінг для активізації громади. «Красу без кордонів» придумала одна із його учасниць. Вона повністю прописала проект і її заявка знайшла підтримку. Через певні обставини у неї не вийшло реалізувати його, тому Молодіжний ресурсний центр вирішив довести до кінця цю ідею. Знайшли і місце для зйомок, щоб відповідало потребам особливих моделей, у цьому нам допомогла фотостудія Ольги Шевченко, і фотографа Олександра Рибалку, який відгукнувся на наш запит, також відповідно – поліграфію та місце для експозиції, – говорить заступник директора ЧОМРЦ Володимир Панченко.

Майже з місяць зайняли організаторські моменти, а відзняти матеріал вдалося за один день. Фотограф Олександр Рибалка зазначає, що з такими моделями йому було працювати легко і цікаво.
– У своїх роботах я хотів показати, що ці люди – такі ж як і ми. Навіть у деяких випадках знімати людину з особливими потребами було легше, ніж професійну модель. Тому що в таких людей життя горить в очах, вони вміють говорити мовчки: поглядом, тілом, своїм талантом перевтілення, – зауважує митець. – Коли мене запросили взяти участь у цьому проекті, я залюбки погодився, адже важливо показувати, що ці люди не просто заслуговують на увагу та повагу в суспільстві, а ще й тому, що вони сильні й цікаві особисті, попри певні фізичні обмеження. Я радий, що мені вдалося передати їхню зовнішню й внутрішню красу.

Один із учасників фото проекту Станіслав Кураса наголошує, що подібні заходи для людей з інвалідністю мають відбуватися частіше. По-перше, це привертає увагу до проблем людей з особливими потребами, до яких мало в кого є буденний інтерес, а по-друге, це допоможе соціалізувати й адаптувати самих інвалідів, які через свої певні вади соромляться бувати на публічних заходах.

Фотовиставку присвятили Міжнародному дню людей з інвалідністю, який весь світ щороку відзначає 3 грудня. Переглянути світлини, що розширюють межі нашого звичного уявлення про людей з інвалідністю можна буде ще протягом тижня у Галереї народного мистецтва.

Подібні публікації

Реклама

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x