У Матусівській громаді з’явиться сучасно обладнана медична лабораторія

У Матусівській громаді з’явиться сучасно обладнана медична лабораторія

Як інформують у Матусівській ОТГ, 23 травня громада отримала благодійну допомогу – обладнання для проведення лабораторних досліджень на базі відкритого цьогоріч для жителів громади Матусівського ЦПМСД.

– Від початку у нашій громаді була дуже складна ситуація з медичним обслуговуванням населення. Амбулаторія та два ФАПи у процесі реформування відійшли до сусідньої Шполянської ОТГ. На 4500 мешканців нашої громади залишився лише один сімейний лікар та три медсестри, які працюють у Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги Шполянської ОТГ. Угоду із сімейним лікарем змогли укласти лише 2000 мешканців громади, решта залишились без сімейного лікаря і без можливості отримати кваліфіковану медичну допомогу, – розповідає голова Матусівської ОТГ Василь Колісник.

«Аби покращити ситуацію з медичним обслуговуванням у громаді, керівництво ОТГ ініціювало створення свого Центру надання первинної медико-санітарної допомоги, що був відкритий в березні цього року (наразі проводиться робота з оформлення ліцензії та договорів з Національною службою здоров’я). Ми розпочали капітальний ремонт приміщення, де колись була дільнична лікарня – її було закрито близько 20 років тому, а все обладнання вивезено до Шполянської районної лікарні. За попередніми підрахунками, відновити лише приміщення лікарні коштує більше 2 млн гривень. Усе навантаження з відновлення у громаді медицини лягає на місцевий бюджет – і це досить великий тягар для громади. Але ми пішли на цей крок заради жителів, яким потрібна кваліфікована медична допомога, – додав голова ОТГ Василь Колісник.

Крім приміщення, для функціонування Центру потрібні медичне обладнання та інвентар. Після звернень громади до депутатів різних рівнів, керівництво ЦПМСД звернулось до «Благодійного фонду Оксани Марченко». І уявіть, наскільки були вражені почути наступного ж дня, що нам допоможуть. І вже 23 травня громада зустрічала цю допомогу. Від «Благодійного фонду Оксани Марченко» громаді передали гематологічний аналізатор для клінічної хімії та два багатофункціональні ліжка з протипролежневими матрацами. Тож, відтепер жителі громади одержать шанс на отримання більш оперативної і якісної діагностики та медичної допомоги.

Реклама

Реклама0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x