Що нового відомо про COVID-19

Що нового відомо про COVID-19

Завдяки новим дослідженням вчені отримують додаткові дані, які дозволяють краще зрозуміти захворювання COVID-19 та вдосконалювати заходи боротьби з ним.

На сьогодні ВООЗ працює над тим, щоб краще зрозуміти такі проблеми, – повідомляє Центр громадського здоров’я України:

– якими є шляхи передавання інфекції, зокрема через краплі різного розміру, фізичний контакт, а також роль передавання повітряним (аерогенним) шляхом поза аерозоль-генеруючими процедурами;

– мінімальна доза вірусу, яка необхідна для інфікування;

– який відсоток складають інфіковані люди, що мають безсимптомний перебіг захворювання і здатні передавати інфекцію іншим;

– специфічні чинники, які пов’язані з поширенням вірусу інфікованими людьми, що не мають симптомів.

Що на сьогодні відомо?

✅ Люди, які не мають симптомів, можуть поширювати вірус

Тому важливо, щоб інфіковані люди були виявлені та отримали медичну допомогу. Саме з цією метою тестування усіх контактних осіб є обов’язковим.

✅ Можливе повітряне (аерогенне) передавання

Під час виконання деяких медичних процедур (штучної вентиляції легень, інтубації трахеї, бронхоскопії тощо) можуть виділятися у повітря дуже маленькі краплинки виділень (менше 10 мкм в діаметрі). Такі краплинки здатні залишатися підвішеними в повітрі тривалий час.

Тому важливо, щоб весь персонал, який задіяний під час аерозоль-генеруючих процедур, одягав респіратори класу захисту не нижче FFP2 і захисні окуляри та/або щитки.

✅ У чому полягає різниця між інфікованою людиною, у якої ще немає симптомів, і людиною з безсимптомним перебігом

Людина з безсимптомним перебігом – хвора, у якої симптоми недуги не розвинулись. Зазвичай після такого перебігу формується імунітет, як і у людей, що хворіли з вираженими симптомами.

Також симптоми можуть бути відсутні у інфікованої людини протягом інкубаційного періоду. Зараження відбулося і організм почав взаємодіяти з вірусом, але симптоми захворювання ще не встигли розвинутись, проте, мають з’явитись пізніше.

✅ Збудник має найбільшу здатність поширення в період, коли у хворого розвиваються симптоми або за короткий час до цього

Щоб уникнути прямого контакту із зараженими краплинками, важливо дотримуватись дистанції не менше одного метра від інших людей. Також необхідно прикривати рот паперовою серветкою або зігнутим ліктем, коли ви кашляєте або чхаєте, щоб не наражати на небезпеку інших людей. Якщо дотримуватись фізичного дистанціювання неможливо, тоді важливим засобом захисту є маска, зокрема тканинна.

✅ Інфікована людина може залишати краплинки виділень з вірусом на поверхнях

Щоб уникнути контакту з виділеннями хворої людини через предмети, важливо часто та ретельно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісним антисептиком. Також важливо обробляти поверхні, до яких часто торкаються.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x