Як працюватимуть черкаські заклади освіти з 1 вересня

Як працюватимуть черкаські заклади освіти з 1 вересня

Рекомендації щодо організації освітнього процесу в умовах карантину затвердив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко 30 липня. Роз’яснення розробили для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

З 1 вересня вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або осіб, які супроводжують, окрім тих, які проводжатимуть людей з інвалідністю. На заняттях засоби захисту можна не використовувати. Однак під час пересування приміщеннями носіння масок та респіраторів є обов’язковим.

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів та студентів щодо їхнього самопочуття. Для вихованців температурний скринінг буде необов’язковим. Якщо у дитини виявлять симптоми ГРЗ, її обов’язково огляне медпрацівник. Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,20 С.

Закладам також рекомендовано адаптувати освітній процес. Зокрема, за можливості проводити заняття на відкритому повітрі, встановити різний графік початку та закінчення занять, час перерв для класів та груп, обмежити проведення масових заходів у закритих приміщеннях. Варто запобігати скупченню учнів чи студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами.

На період карантину заклади повинні забезпечити необхідні умови безпеки:

– місця для обробки рук антисептиками на вході до приміщень;

– збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;

– підготовлені санітарні кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;

– плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;

– обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;

– розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;

– провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття;

– очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Нагадаємо, загальнонаціональний карантин, запроваджений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року. З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів встановлюватиметься один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний».

Детальніше ознайомитися з рекомендаціями ви можете тут.

Реклама

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x