В області знайшли бойову сокиру часів Київської Русі

В області знайшли бойову сокиру часів Київської Русі

Двоє жителів села Леськове, що на Черкащині, знайшли бойову сокиру часів Київської Русі. Знахідку віддали в Монастирищенський краєзнавчий музей. Про це кореспондентові Укрінформу розповіла директорка музею Катерина Бульба.

– Напередодні хлопці відпочивали в лісі поблизу Монастирища. Біля струмка побачили шматок металу, який вимила вода. Звернули увагу на його незвичну форму. Фото виставили на спеціальному сайті «Віоліті». Там визначили, що це бойова сокира часів Київської Русі. Хлопцям почали пропонувати гроші. Упевнившись, що річ унікальна, вони принесли знайдене в музей. Тепер ми виставили його саме у часовій експозиції Київської Русі, – розповіла Бульба.

Зі слів директорки музею, сокира має лезо із загостреною опуклою частиною у вигляді півмісяця. Мала довге руків’я і вживалася в основному пішими воїнами, які стягали вершників з коня.

– Це бойовий топір, так званий “бородач”. Можливо, часів Русі, а може, й трохи пізнішого періоду – Великого князівства Литовського, – сказав Укрінформу один із місцевих краєзнавців.

За словами Катерини Бульби, в районі знайшли сліди 9 городищ черняхівської культури. Але найбільше знахідок – часів Козаччини. Саме під Монастирищем одну зі своїх визначних перемог здобув полковник Іван Богун. Тут він у 1653 році переміг польське військо Стефана Чарнецького.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x