В Україні планують пролікувати 90% пацієнтів з гепатитом С

В Україні планують пролікувати 90% пацієнтів з гепатитом С

П’ять відсотків населення країни інфіковано вірусом гепатиту С та 1,5% – вірусом гепатиту В. На виконання цілей Державної стратегії у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам визначено, що до 2030 року 90% осіб, які живуть з вірусними гепатитами В та С будуть протестовані та знатимуть про свій статус. Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА. 

50% та 90% осіб з хронічним гепатитом С мають бути проліковані до 2025 та 2030 року відповідно. Щодо гепатиту В, то до 2025 року необхідно охопити лікуванням 20% осіб, а до 2030 року – 40% осіб.

За кошти Державного бюджету придбають медикаменти для лікування пацієнтів з хронічними гепатитами С і В. Централізовано закуплені лікарські засоби розподілять на регіони відповідно до потреб.

Тестування на вірусні гепатити із використанням швидких тестів входить до переліку послуг, що надаються сімейними лікарями.

З метою впровадження кращих підходів до діагностики та лікування наказами Міністерства охорони здоров’я України затверджено Стандарти медичної допомоги «Вірусний гепатит C у дорослих», «Вірусний гепатит C у дітей», «Вірусний гепатит В у дорослих», «Вірусний гепатит В у дітей». Ними передбаченні спрощені алгоритми скринінгу, діагностики та моніторингу лікування гепатитів, забезпечується раннє виявлення пацієнтів, зменшення кількість втрачених з-під нагляду пацієнтів та негайний початок лікування.

Згідно з проведеним аналізом стану виконання цілей державної Стратегії, проаналізували поточні темпи набору пацієнтів на лікування та прогнозовані ризики пов’язані із невикористанням лікарських засобів, закуплених централізовано. За результатами даних, наданих від регіонів, протягом 2020 року від гепатиту С пролікували 8 565 осіб. За перший квартал цього року – 3 296 осіб.

Такі темпи набору пацієнтів на лікування є вкрай низькими та не дозволять виконати цілі Стратегії. Дев’ять регіонів повідомили про наявність 10 118 курсів препаратів для лікування ВГС, що прогнозовано не будуть використані до закінчення термінів придатності. В окремих регіонах спостерігається недостатність лікарських засобів для забезпечення доступу всіх осіб, які цього потребують, до лікування.

Станом на 1 січня 2021 року під медичним наглядом з вірусним гепатитом С перебуває 92 591 особа, а отже лікуванням охоплено лише незначну частку пацієнтів.

Реклама

Реклама

0 0 голос
Рейтинг статті
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x