Стелу Михайлу Максимовичу відкрили в ЧНУ

Дата: 19-06-2017, 15:08

Стелу Михайлу Максимовичу відкрили в ЧНУ
У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відкрили меморіальну стелу видатному українському історику, філологу, етнографу, фольклористу, ботаніку, поету і першому ректору Київського університету, духовному побратимові Тараса Шевченка, нашому землякові Михайлу Максимовичу.
Пам’ятний знак розмістили на фасаді наукової бібліотеки Черкаського національного університету. «Нова Доба» про це дізналася в прес-службі ЧНУ.

У 2014 році, коли великому уродженцю Черкащини виповнилося 210 років, за ініціативи директора наукової бібліотеки Григорія Голиша, професора, завідувача кафедри української літератури та компаративістики Володимира Поліщука і за підтримки керівника навчального закладу Олександра Черевка вчена рада рішенням від 16 вересня 2014 року присвоїла ім’я Михайла Максимовича науковій бібліотеці. Ідею встановити йому меморіальну стелу вдалося реалізувати через три роки.
Засвідчити цю подію прибули заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Валентина Ткаченко, начальник управління містобудування та архітектури Черкаської ОДА Василь Дмитренко, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин, викладачі, студенти.

Скульптурна композиція стала дипломною роботою цьогорічного випускника кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Єгора Терехова. Він взяв на себе левову частку витрат на виготовлення пам’ятного знака. Наукове і творче керівництво проектом здійснив один із класиків сьогоденної скульптури Шевченкового краю, заслужений художник Іван Фізер.

За сприяння у реалізації проекту Григорій Голиш подякував завідувачеві кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Тетяні Касьян, директорам навчально-наукових інститутів Ігорю Погрібному, Наталії Земзюліній, Юрію Кононенку.

А Валентина Ткаченко наголосила, що Черкаський національний робить величезну і важливу роботу з ушанування і збереження історичної пам’яті нашого краю, з популяризації видатних його постатей.
Своє вітання з Богуславця, малої батьківщини «людини-академії» Михайла Максимовича, привезли заступник директора Богуславецького навчально-виховного комплексу імені Михайла Максимовича Тетяна Москаленко і її учениця.
А керівник проекту, професор Іван Фізер наголосив, що така дипломна робота є великою честю для студента і його керівника.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода