Про це інформує Ukr.Media.

Найціннішими стають свої яблука, з власного саду. Їх багато не буває. Надлишки можна сушити, робити з них яблучне пюре, компоти і варення на зиму.

Зараз, в серпні, коли у багатьох сортів йде налив плодів, паралельно відбувається і закладання плодових бруньок майбутнього сезону. В результаті дерево на даному етапі витрачає максимальну кількість поживних речовин. Чим же можна його підтримати?

Відступіть приблизно 1 метр від стовбура і розкладіть в пристовбурне коло повністю перепрілий гній або компост. Так Ви з одного боку уникнете азотного перенасичення (ризик активного росту пагонів у кінці літа), але водночас дасте плодовому дереву непогану підтримку, необхідну для поповнення сил.

Якщо використовуєте мінеральні добрива, обов’язково перевіряйте, щоб їх складу в серпні взагалі не містив азоту. Досить буде змішати між собою 50 г сульфату калію і 30 г суперфосфату. Якщо кінець літа видався дощовим, дану суміш можна вносити в сухому вигляді, а якщо стоїть відносна посуха, бажано попередньо розчинити і настояти її в 10 л теплої води.

Також зверніть увагу на вік і поточний стан Ваших яблунь. Якщо вони порівняно невеликі, кількість поживних компонентів з рецепта вище можна зменшити приблизно на третину. Якщо у Вас яблуня вже велика, але зростає на важкому глинистому ґрунті, норму слід зменшити приблизно на чверть.

Яблуні з пізнім терміном дозрівання плодів у серпні можна продовжувати підгодовувати по листу комплексними добривами без вмісту азоту.

Кожну з кореневих підгодівель для досягнення найбільшої ефективності бажано поєднувати з поливом. Заключне внесення мінеральних добрив слід виконати за 2-3 тижні до збирання врожаю.